Огляд фільму Tenet (від Нолана)

1224

Нолан таки геній – я б хотів побачити зі сторони своє обличчя під час перегляду “Тенет”, бо на ньому мало зобразитись щось схоже одночасно на здивування, огиду, нудьгу і сміх. Такого безперервного і потужного потоку відбірної маячні я давно не бачив.

Зроблено і подано це все майстерно – не сперечаюсь. Так, ніби всесвітньо відомого кухаря змусили з пістолетом біля скроні приготувати зі шматка лайна якусь вишукану страву і публічно презентувати. Вигляд блюдо має гарний, але жерти це абсолютно неможливо. Ну і основне питання – для чого так робити тому, хто хоч трохи дбає про свою репутацію?
У мене лише одне пояснення.

Tenet

Кажуть, Нолан виношував ідею фільму 10 років, а потім 5 років писав сценарій. Я думаю, що все було трошки інакше. Нолану запропонували відзняти фільм “для чорних” – типу, як про Термінатора або “На межі майбутнього“, але з чорним головним героєм. Можливо, крім величезного гонорару там був і пістолет біля скроні – я не знаю. За цією ж технологією, судячи з усього, Тарантінка був змушений відзняти таке безглуздя, як Джанго.

Так-от, Нолан подумав: ну а чого власне страждати зі сценарієм та діалогами, як Квентін? Все одно ж заплатять за будь-що. Давай я підсуну їм одну маячню, яка приснилась мені по п’яному ділу 15 років назад, і яку неможливо адаптувати до чогось притомного, не наркоманського. От тепер нехай вважають це геніальним висером витвором для публіки, яка жадає чогось нестандартного і складного для сприйняття. Нехай подивляться навіть кілька разів, з розумним виглядом напружуючи свої причинно-наслідкові мозкові звивини.

Звісно, головним героєм має бути негр, який би не привертав зайвої уваги в Україні та Естонії під час спецоперацій – це ж логічно. І в нього мають зав’язатись романтичні відносини з білою жінкою. Така (і тільки така) расово-статева комбінація – це вже стандартна вимога тих, хто прикладає пістолет до скроні кінематографістів (як це, зазвичай, буває на Нетфліксі). А щоб, до прикладу, білий звабив чорну, такого просто бути не може.

Тенет

Бац-бац – трохи вибухів, ефектних перегонів на машинах та кумедної біганини задом наперед – і ось масове кіно “не для всіх” готове. В кишені приємно шурхотять купюри (Нолан цілком міг і не розраховувати на прокатний успіх, тому спокійно випустив замовне кіно під час карантину, а не відклав прокат, як зробили інші), а афроамериканці мають можливість пишатися своїм чорним героєм, який врятував весь теперішній світ від загроз із майбутнього та який, ризикуючи тим же світом, відбив у російського дрінк-водка-мафіозі породисту білявку.

тенет

Сюжет фільму TEНƎꓕ я вже переказав у попередньому реченні, а якщо хтось зможе розтлумачити більш-менш в рамках логіки та обґрунтувати хоч трохи з позицій науки всі події, які сталися з героями, то я виставлю пляшку коньяку (не інверсійну).

Фільм отримав в цілому позитивні відгуки від критиків” – та горіть ви вогнем, критики, в цілому і зокрема!
Цей фільм для мене – показовий приклад того, яка пафосна та алогічна дурня може вийти, якщо на повному серйозі бавитись у біганину туди-сюди в часі.
Моя рецензія на фільм Тенет (Принцип): пафосна та алогічна дурня, яку хочеться дивитись, як дитині хочеться хитати молочний зуб, щоб він поскорше випав.

Дивитись обов’язково! Можливо, ви якось роздивитесь у фільмі те, чого не знайшов такий примітивний глядач, як я, і отримаєте свій коньяк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я