Фільми – веселі канікули, екстрасенс, розподіл, хроніка, хлопець-вбивця

1387

За кілька днів надивився купу фільмів, тому краще одразу купою і опишу побачене, бо потім просто забуду.

Деякі фільми нагадали мені про одну з проблем прокату закордонних стрічок – часом, за те, як перекладають назви фільмів, адаптаторів вартувало би четвертувати. Завдяки новим дебілістичним назвам запросто може спотворитись зміст кінострічки.

Дістати Ґрінґо («Весёлые» каникулы / Get the Gringo)
2012, США, бойовик, драма
Ідіоти! До чого тут “веселі канікули”?! До чого?! От придурки… А в “Кінопоиску” ще й в жанрах стоїть “комедія”. Ну, логічно, звичайно: веселі канікули – значить, комедія, а особливо веселий момент, коли дитині вирізають печінку, щоб пересадити її головному мафіозі. Така ржака… ага..

Фільм “Get the Gringo” розказує про історію одного американця, який потрапив до мексиканської в’язниці-колонії, що являлась, фактично, закритим містом зі своїм окремим начальством, населенням, торгівлею і т.п. Американець виявився не простим злодюжкою – він пов’язаний з великими грішми, що робить його предметом інтересу різних злочинних угруповань. У головній ролі знявся Мел Гібсон. А це значить, що американець не дасть себе образити та ще й допоможе тим, хто не в стані себе захистити.
Фільм вийшов досить динамічним та цікавим, хоч і не позбавленим штучного нагнітання пристрастей.
Ставлю оцінку 8/10 (трохи завищив завдяки Мелу Гібсону) .

Пробудження (Экстрасенс / The Awakening)
2011, Франція, Великобританія, жахи, містика
Хотів би я подивитись в риб’ячі очі цього придурка, який сотворив назву “Екстрасенс”. А чому тоді не “Адронний колайдер”, приміром, чи “Мстивий заєць”?

Фільм виявився дуже хорошою сумішшю психологічного триллера, містики, жахів та детективу. Часом він мені нагадував фільм “Інші” з Кідман, часом – “Острів проклятих” з ДіКапріо, часом – “Притулок” Гільєрмо дель Торо. Початок стрічки взагалі був надзвичайно захоплюючим, коли героїня протиставляла містичним (нібито) проявам свою раціональну, прагматичну логіку. Потім все перейшло в більш передбачуване русло, а кінець, на жаль, взагалі змазався.
За хороший моторошний фільм від Ентер.Львів ставлю 8/10.

Розподіл (Разделитель / The Divide)
2011, США, Німеччина, Канада, триллер, фантастика
Одразу скажу, що від фантастики у фільмі тільки ядерний вибух, а все інше – це огидне обсмоктування того, до чого можуть дійти люди, доведені до відчаю у закритому бомбосховищі. В інтернеті я бачив два типи коментарів до цього кіно – “огидно” і “така правда життя”. Причому, про правду життя, як я підозрюю, говорять підлітки, які з цією правдою стикалися лише в кіно. Так, в екстремальних умовах людина може кардинально змінитися, демонструючи домінування егоїстичних первісних інстинктів. Але при цьому співіснують і героїчні прояви, самопожертва, здатність організуватись та діяти згуртовано. Та автори фільму показали лише найгірші сторони людської натури. Це повчально, звичайно, але огидно і нудно – 2/10.

http://www.youtube.com/watch?v=Lhb76AwWv_I

Хроніка (Хроника / Chronicle)
2012, США, Великобританія, фантастика, трилер, драма
Стрічка відзнята у стилі мок’юментарі – псевдодокументальний фільм. Мені подобається цей жанр ще з фільмів “Відьма з Блер”, “Паранормальне явище”, “Репортаж” та “Монстро” (який, до речі, став показовою жертвою перекладачів, бо оригінальна назва надає стрічці особливого змісту, а не верещить по-дитячому: “О, дивіться, бабайка!”). Але у Хроніці цю технологію довели до абсурду, що мене дуже засмутило.

За сюжетом, троє підлітків знаходять у дірці в землі якусь чудернацьку штукенцію. Вона надала товаришам надзвичайних можливостей, які вони весь фільм поступово розкривали у собі. Здатність одного з героїв телепатично рухати камеру і знімати події ніби зі сторони знівелювало усю принаду мок’юментарі.

Виховальна суть фільму вмістилась в одній банальній фразі: несподівана влада і сила можуть пробудити монстра в людині, яку всі до цього ображали та недооцінювали. Цим фільм перегукується з іншою фантастикою: “Косар галявин”. Першу половину стрічки ще можна оцінити в тверду 8 з 10, але закінчення – це 2 за примітивні бійки, на кшталт: Бетмен проти Супермена.

http://www.youtube.com/watch?v=WneDhESk9G4

Хлопець, що вбиває людей (Парень, который убивает людей / Some Guy Who Kills People)
2011, США, триллер, мелодрама, комедія
Інтригу фільму я розгадав десь з середини стрічки і потім мені було б зовсім сумно, якби не прикольний поліцейський (і той смішний голос, яким його озвучили в любительському перекладі). Ще приємно було дивитись на маленьку дівчинку (одну з героїнь фільму) з чудовою посмішкою. Мамашка теж була колоритна. Ну, і головний герой непоганий. Взагалі – дивна суміш вражень від побаченого – ніби і дурня, але чимось зачіпає. Хай буде оцінка 6 з 10 за гру акторів.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я