Орел Дев’ятого легіону (Орел Девятого легиона, The Eagle)

809

Орел Дев’ятого легіону (Орел Девятого легиона, The Eagle)

Ну, хіба тільки Астерікса і Обелікса не вистачало для повної гармонії в цьому фільмі. Це б одразу перевело стрічку з історичного жанру в жанр казкової романтичної комедії з елементами бойовика, де їй і місце.

Після перегляду фільму, коли відходив від нервового сміху, з титрів я дізнався, що фільм поставлений за романом Розмарі Саткліф, яка писала новели-фантазії для дітей та підлітків. І для мене це одразу все прояснило – і жіночі романтично-ідеалізовані уявлення про армійські реалії, і карикатурність більшості подій. Хоча, дехто в інтернетах вважає книги досить цікавими, а маразматичність фільму списує на його авторів.

Початок фільму інтригував – один римський воєначальник зі своєю когортою у складі Дев’ятого легіону  і символом легіону золотим Орлом зник на півночі Британії. І тепер його син одержимий відшукати Орла і відстояти честь роду, знявши підозри про боягузництво предка.
У якості нового центуріона він добре проявляє себе на службі (не буду розкривати сюжет) – і на цьому багатообіцяючий цікавий вступ завершується. Далі починається щось середнє між Гладіатором, Володарем перстенів та Планетою мавп, об’єднаних в цирковому гала-концерті.
|—
Моторы для лодок, как и автомобильные, совершают эволюционный переход к электричеству. Электромоторы Minn Kota обладают тихим ходом, а также считаются надежными и экономичными лодочными моторами, популярными особенно среди рыбаков.
—|

Щоб показати подорож героїв Британією – сюрприз! – використали карту, де анімованим пунктиром малювали уявний рух персонажів. Оригінально, правда? При цьому, подорож з південної частини в північну жодним чином не відобразилась на героях (ні зовнішньо, ні внутрішньо) – дарма, що їхали верхи багато днів.

Як виявилось, щоб убезпечитись від диких племен піктів та бритів, римляни на манер китайців перегородили Британію стіною – акуратним, камінчик до камінчика, шліфованим муром, начебто тієї Британії – зі стадіон Уемблі. Та і як він може захистити від піших військ (на відміну від кінних монголів)?

Апофеозом же нездорових фантазій сценариста та постановника (і, очевидно, автора першоджерела) стала заключна частина фільму, де – увага! – група у 30 воїнів з десятилітнім хлопчиком (і чомусь з собаками) за кілька днів бігом наздогнала двох втікачів-вершників – так, так – на конях. Один кінь потім зконав від перевтоми, але бріти такі бріти – тримались бодрячком.

Фінал вийшов взагалі якимсь зіжм’яканим, з неправильно розставленими акцентами, що на фоні звичної стандартної голівудщини виглядало навіть якось оригінально, чи що…

З хороших вражень – стрічка все ж тримає у напрузі, присутня динаміка в розвитку подій, головні герої сподобаються дівчатам, а найкраще, що показали – пейзажі Шотландії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я