Жаб’яче блювотиння і коронавірус

573

Треба розуміти, що кожен геній може бути абсолютним тупаком в галузі, до якої не має жодного фахового відношення. А то люди люблять іноді говорити, що от, мовляв, людина з таким IQ не може помилятись, чи, мовляв, нобелівський лауреат – точно розумна людина і не може верзти дурниць.

От, типовий приклад: Ісаак Ньютон попри свою геніальну діяльність в царині математики та фізики, виявляється, любив влізти і у медицину, пропонуючи лікувати чуму за допомогою такого чудового рецепта:

“найкраще – жаба, підвішена ногами в димоході на три дні, яка блювала землею з різними комахами в ній на посуд з жовтого воску, і незабаром після цього померла. Поєднання порошкоподібної жаби з виділеннями та сироваткою, виготовлене у вигляді пастилок та накладене на уражену ділянку, позбавило зараження та вивело отруту”.

Не знаю, наскільки це безпечніше, ніж поради дихати парами алкоголю чи робити ін’єкції дезінфікуючих засобів (привіт коронавірусу), але це все – лише чергове свідчення того, що у важливих питаннях не можна довіряти словам однієї людини, якою б розумною чи авторитетною вона не здавалась. Будь-який вчений навіть у своїй професійній галузі може припускатись помилок та знаходитись в омані дезінформації, хибних ідей чи неправильного тлумачення фактів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я