Година Землі – вимикайте світло і мозок

3521

Кожен рік в останню суботу березня нас закликають вимкнути мозок і світло. Світло лише на годину, а мозок пропонують назавжди. Так звана Година Землі  – це щорічний флешмоб, присвячений стимулюванню інтересу до проблеми зміни клімату на нашій планеті.

Тепер давайте розберемось з цим питанням.

Кіт не підтримує Годину Землі

1. Зміна клімату

Що впливає на клімат Землі:

  • зміна розмірів, рельєфу і взаємного розташування материків і океанів
  • зміна світимості сонця
  • зміни параметрів орбіти і осі Землі
  • зміна прозорості атмосфери і її складу в результаті змін вулканічної активності Землі
  • зміна концентрації парникових газів (СО2 і CH4) в атмосфері
  • зміна відбивної здатності поверхні Землі (альбедо)
  • зміна кількості тепла, наявного в глибинах океану

Уявіть, наскільки сміховинними виглядають потуги людей взяти на себе відповідальність за ці процеси. А давайте, всі люди одночасно підстрибнуть і змінять орбіту Землі – по-моєму, не менш цікавий флешмоб.

Єдине, що можна якось прив’язати до діяльності людей – це “парникові гази”. Але і тут ніхто толком не може засвідчити антропогенне походження аномального потепління.
По-перше, а чи є якесь глобальне потепління взагалі? Це так мило – привертати увагу до проблеми глобального потепління, сидячи по вуха у снігу в кінці березня. Говорячи про зменшення снігового покриву в Арктиці, чомусь забувають про його збільшення в Антарктиці  і т.п..
По-друге, а чи є підстави говорити про якусь аномалію (прийнявши докази процесу глобального потепління), якщо за кліматом ми слідкуємо мікромікромікроскопічний термін часу порівняно з історією навіть людства, не кажучи про життя планети? Були і льодовикові періоди, були і періоди значного потепління. Наприклад, у Львові в середні віки було розвинене виноградарство.
По-третє, розважливі вчені припускають, що нам підносять проблему, перекрутивши все догори дригом. Насправді, йде процес не за послідовністю “збільшення вуглекислого газу -> потепління“, а навпаки – “потепління -> вивільнення вуглекислого газу“, бо навіть незначне підвищення температури на планеті вивільняє просто гігантські об’єми СО, які акумульовані в океанах.

Тобто, ми ще достеменно не знаємо, як саме змінюється клімат в тривалому діапазоні часу і завдяки яким процесам, але вже впевнені, що існує проблема, і в тому, що людство здатно впливати на глобальні кліматичні процеси планети.

То, якщо вже така справа, давайте подумаємо – може, це щастя, а не проблема? Хто взагалі перший сказав слово “проблема”, коли стало тепліше? Давайте порахуємо, сплануємо – підберемо найоптимальнішу глобальну температуру на Землі, щоб вічна мерзлота відступила, і збільшились посівні площі. І вперед – впливати на клімат Землі!

Холодне глобальне потепління

2. Що це нам дає?

Що нам дає вимкнення світла на годину? Економію? Тоді чому лише на годину раз в рік? Стрибки у навантаженні в електромережах, які супроводжують такі флешмоби, лише шкодять електротехнічному устаткуванню та створюють аварійну ситуацію на електростанціях, спричиняючи більше збитків, ніж економії. В поєднанні з людським фактором це може призвести взагалі до непоправних подій. Одразу згадую історію кількарічної давнини з одним крупним українським хостером, дата-центр якого згорів якраз під час Години Землі.
Жодним чином планеті не стає вільніше дихати від цієї нашої Години. Вода на електростанціях тече, як і раніше, мазут на ТЕЦ палять в не менших об’ємах і ядерні реактори не зупиняють.

Що ще може дати така акція? Привчити людей до думки, що потрібно виділити гроші для купки чиновників та вчених-шахраїв, які першими промовили слово “проблема”?

Знаєте, якщо людина ввечері буде милуватись Архикатедральним собором святого Юра, а їй вимкнуть підсвітку, то навряд чи в неї з’являться якісь високі думки про відповідальність кожної людини перед Всесвітом. Скоріше за все, вона буде солідарна з дещо експресивними, але точними висловами Джорджа Карліна на цю тему (обережно – мат)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я