Великодержавне православ’я головного мозку у справі Pussy Riot

1579

Є такий вислів: “православ’я головного мозку” (ПГМ), який означає повний вихід за межі адекватності у фанатичному намаганні нав’язати людям певний релігійний світогляд та модель поведінки.  Це більше подібно на серйозний психічний розлад і втрату здорового ґлузду – тому і робиться натяк на пошкодження органу, який відповідає за інтелект та загальний психічний стан людини.

Треба сказати, що віру та почуття віруючих використання терміну ПГМ не повинно зачіпати. Так само, як шизофренія – це проблема окремої людини, а не характеристика суспільства в цілому. І так само, як суспільство ізолює небезпечних психічнохворих, так само віруючі мали би самі протистояти прищелепкуватим релігійним фанатикам та фальшивим священникам, які своїми діями дискредитують їх віру.

Це був вступ до коментаря щодо справи Pussy Riot в Росії. Нагадаю, що недавно закінчилося слідство у справі панк-молебна Pussy Riot в храмі Христа Спасителя. Кілька дівчат у кольорових балахонах зробили кілька танцювальних стрибків перед алтарем, викрикуючи: “Срань, срань, срань Господня”. Дурнувата акція, єдино правильною реакцією на яку зі сторони священників мала би бути душевна бесіда про добро, любов і терпимість, переросла у священну війну церкви з уявними демонами.

Дівчат потягли в суд і довго шукали причину, за якою їх треба було б показово і жорстоко покарати. Після двох експертиз, які нічого підсудного у діях Pussy Riot не знайшли, організували третю – у кращих традиціях сталінських трійок та середньовічної інквізиції. Про склад експертної групи скажу окремо, а от подивіться на її експертне слово, що оцінило дії дівчат, як:

злонамеренно осознанную и тщательно спланированную акцию по унижению чувств и верований многочисленных приверженцев православного христианского вероисповедания и умалению духовной основы государства

Це ж якою слабкою має бути віра у християн і якою карликовою основа держави, якщо загрозою для них стала півхвилинна акція кількох дівчат, яка не тягне навіть на хуліганство!

Ну, дійсно, що підсудного в кольоровій одежі, канкані і криках, слова яких можна почути ледь не в кожному американському бойовику чи триллері? Та, звісно, що нічого. Тому слідство перемкнулося на іншу зачіпку – відеокліп Pussy Riot, в якому є слова “Богородица, Путина прогони”. Саме ці слова, за думкою багатьох, і є насправді основним подразнювачем.

Тобто, церква не збирається чинити по-християнськи, а суд по справедливості. Тому замість доброї християнської бесіди чи, в крайньому випадку, штрафу у 1 тис. рублів за образу релігійних почуттів громадян, дівчатам світить 7 років буцегарні.

Як я вже казав, в Росії утворюється гібрид войовничого християнства та великодержавного путінізму, для якого не буде нічого неможливого в країні. От, подивіться на тих, хто входив в ту “святу трійцю”, яка підвела основу для звинувачення представницям Pussy Riot.

Ігор Понкін. Православний експерт-юрист.
Вираз обличчя красномовний, правда? Здається, він зараз лусне від внутрішньої злоби та зневаги до навколишніх.

Відомий тим, що під час служби на флоті часто писав начальству скарги на “сектантів”, потім активно просував у шкільну програму викладання православної культури, здійснив фальсифікацію документа у справі Бичкова проти Чапліна (не Чарлі), проводив роботу з дискредитації нових релігійних течій.

Абраменкова Віра Василівна. “Православный русский психолог”.
Не знаю як у вас, а в мене перед очима спливає образ Долорес Амбридж (з Гаррі Поттера) – солодкавого деспота, якого ненавиділа уся школа.

Після експертного висновку, який підписала ця… дитячий педагог-психолог, хочеться погодитись з приказкою, що жінка-психолог (а особливо “православный русский”) – не психолог.

Всеволод Троїцький. Православний філолог.
Вигляд теж зовсім не  викликає довіри. До такого філолога я б не водив на навчання дітей, а, особливо, симпатичних хлопчиків.

Деякі цитати православного філолога:
“Утвердить и возвысить идеи истинного национализма, всегда противостоящего любому шовинизму.”
“Подчинить СМИ, находящиеся на территории России, национально-государственным интересам.”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я