Не вірте, що СРСР був країною атеїстів

1101

Новий міністр культури Росії заново піднімає питання про поховання тіла Леніна.

Ленін, МавзолейКолись у 80-х, відвідуючи Москву (тоді ще столицю СРСР) я спробував потрапити у Мавзолей. Будучи людиною нерелігійною, я не мав сакрального потягу  віддати шану набальзамованим “святим мощам” Леніна. Мною керувала звичайна цікавість та інстинкт натовпу: а що ж там таке, що всі туди йдуть?
Але коли побачив велетенську чергу до входу в Мавзолей, то одразу зрозумів, що краще витратити час на якийсь інший музей.

Загалом, розцінюю комуністичну ідеологію з її атрибутами, як окремий вид релігії – з містичними казками (розвинутою системою пропаганди), зі своїми святими, мучениками, блаженними, зі своїми раєм (утопічним “світлим майбутнім”) та пеклом (загниваючим капіталізмом), зі своєю церквою та попами (КПРС і партдіячами). А Ленін в цій класифікації відігравав роль священної реліквії – рештків самого “Месії”.
Тому не вірте, що СРСР був країною атеїстів. Просто була встановлена жорстка монополія на релігію комунізму.

Відповідно, для комуністів поховання Леніна – це черговий символ поразки своєї релігії та підтвердження домінування іншої – гібриду християнства та великодержавного путінізму.
В.І. Ленін не заважає розвиватися тій релігії, але все ж трохи відволікає паству (на виборах в парламент КПРФ зайняла друге місце) та відтіняє сучасних лідерів – Гундяєва та Путіна. Прибрати примару комуністичного вождя з постаменту їм вигідно як ідеологічно, так і фінансово.

От як міністр культури прагматично підходить до питання про використання Мавзолею:
“Его надо оставить. Возможно, сделать открытый музей советской истории – это был бы очень посещаемый музей с дорогими билетами

Щоб не викликати серед затятих комуняк хвилі праведного гніву, міністр культури РФ Володимир Мединський пропонує здійснити поховання Леніна з почестями, державними ритуалами, військовим салютом, “на гідному місці”… і, я підозрюю, буде вестись пряма трансляція цієї урочистої події по всіх телеканалах країни, в Росії оголосять вихідний день, а на сувенірних лотках будуть продаватись шматочки тканини, що належали праху Леніна (а може й шматочки самого Леніна).

Я, звичайно, за те, щоб ту мумію-убивцю забрали кудись подалі до бісової матері. Але з почестями і салютом? Та ні – нехай краще і далі стирчить привидом комунізму посеред Москви, нагадуючи самозакоханим властителям про те, що революція може бути не тільки мирною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я