Чи любите ви казки, як їх люблю я? Отож, вмощуйтесь зручненько і слухайте уважненько…
Жив-був собі в Українеті один сайт – Казка, українською мовою. Він був скромним і чемним сайтом. Розважав дітей і дорослих цікавими оповідками та не вимагав нічого навзаєм.
Аж тут у гості до сайту прийшов… OOHFIRO
Огляд сайту http://kazka.in/
Глава 1. Зовнішній вигляд
Фонова картинка, рослинні паростки якої визирають з боків, чудово підійшла до загальної структури. Мені аж захотілося побачити сайт, який не ховає її, а повністю використовує.
Симпатично, правда?
Шапки у сайту фактично нема, і вершечок виглядає трохи недоконаним. А якби туди пересадили ту дівчинку з картинки, читачам не було б так самотньо під час перегляду сторінок сайту – ілюстрацій-то взагалі нема.
Логотип з назвою і основне меню розміщені ліворуч. Ця темно-зелена пляма і чорний текст назв казок дуже контрастують з лагідними пастельними тонами фону, ріжуть очі. Загальна сірість контенту навіює депресію, пахне цементом. Це ж казка – дайте кольори! Орієнтуйтесь на картинку з дівчинкою.
Шрифт меню і заголовків Ruslan хоч і казковий, але дуже візуально важкий. Якби ним був створений лише напис “Казка”, то це було б більш доречно. Натомість, для “Казки” використано ще один художній шрифт, який разом зі стилізованим зображенням рогатого вола і сонцем на зеленому фоні привносить нотки чогось арабського, а не українського.
Шрифт основного тексту проситься бути простим і легким для сприйняття. Як на мене, це перебір – засічки, білий край літер і растр на фоні. Я спробував поставити Arial та забрав text-shadow – вже краще. А для меню в правій колонці такий стиль підходить.
Весь текст казки зливається в одноманітну сіру масу. Треба трохи поекспериментувати з відстанями між стрічками та абзацами, не боятись використовувати форматування тексту.
За дизайн ставлю 4. Є багато неприємного для ока, але явними недоліками це назвати не можу.
Глава 2. Структура та користування
Структура сайту дивна. Рубриками мали би бути жанри (тематика) казок, а не автори. Якщо не хотілося створювати для кожного автора окремий акаунт, то їх можна було б організувати теґами.
Тоді б не було такої напрочуд дивної фрази:
автором Taras Бер 14, 2013 | рубрика Лана Ра, Олена Турська
Просто хаос… реально – просто суцільний хаос в цьому підписі. “автором Taras Бер” – таке треба колекціонувати. 🙂
Зображень на сайті – кілька штук. Тому, напевно, нема змісту питати, чому з них йде лінк на окрему сторінку атачменту, яка навіть не закрита від індексації. Це дрібниці.
Наповнювати сайт за допомогою самих авторів – це непогана ідея для власника сайту 🙂 але треба щось пропонувати у відповідь. Наприклад, можна запропонувати автору ставити в казці лінк на свій сайт. Про це треба окремо сказати на відповідній сторінці, де запрошують надіслати свій твір.
За користувацькі якості: 4 з мінусом
Висновок: kazka.in – корисний, цікавий сайт з казками українською мовою: текстами (переважно), аудіо, відео. Можна додати свою казку (чи народну, чи авторську). Є проблеми з дизайном та структурою, але все цілком терпимо.
По кольористіці я б запропонував щось подібне:
Дякую за огляд.
Серед всіх варіантів дана структура, де автор є як розділ, дозволила найбільш чітко систематизувати казки. З іншими варіантами виходили проблеми і накладки.
Багато ньюансів в самій темі.
Лого робив професіонал.
Авторів згадуємо в фейсбуці але і самі автори не вимагають нічого, хто має власні сайти, ті в деяких випадках мають і посилання на ці сайти.
Ще раз дякую, розглянемо зауваження, щось поправимо, щось замінимо.
Бажаю успіхів.
Дякую за огляд. Відкрила для себе цікавий сайт.
На здоров’я. Тут відкриттів ще буде багато.
Дякую за огляд – сайт досить якісний.
…. не хотів би я (мій блоґ) попасти в поле Твого зору (критики) 😉
Напрошуєшся? 🙂
Навпаки – там нема що оглядати 🙂
О, то ти теж вмієш критикувати. 🙂
так – я дуже самокритичний :)))