Сайт “Казка”, українською мовою

8127

Чи любите ви казки, як їх люблю я? Отож, вмощуйтесь зручненько і слухайте уважненько…
Жив-був собі в Українеті один сайт – Казка, українською мовою. Він був скромним і чемним сайтом. Розважав дітей і дорослих цікавими оповідками та не вимагав нічого навзаєм.
Аж тут у гості до сайту прийшов… OOHFIRO 

kazka-in

 

Огляд сайту http://kazka.in/

 

Глава 1. Зовнішній вигляд

Фонова картинка, рослинні паростки якої визирають з боків, чудово підійшла до загальної структури. Мені аж захотілося побачити сайт, який не ховає її, а повністю використовує.

Fairy_Tale_Art_Paint

Симпатично, правда?

Шапки у сайту фактично нема, і вершечок виглядає трохи недоконаним. А якби туди пересадили ту дівчинку з картинки, читачам не було б так самотньо під час перегляду сторінок сайту – ілюстрацій-то взагалі нема.

Логотип з назвою і основне меню розміщені ліворуч. Ця темно-зелена пляма і чорний текст назв казок дуже контрастують з лагідними пастельними тонами фону, ріжуть очі.  Загальна сірість контенту навіює депресію, пахне цементом. Це ж казка – дайте кольори! Орієнтуйтесь на картинку з дівчинкою.

kazka-in-logoШрифт меню і заголовків Ruslan хоч і казковий, але дуже візуально важкий. Якби ним був створений лише напис “Казка”, то це було б більш доречно. Натомість, для “Казки” використано ще один художній шрифт, який разом зі стилізованим зображенням рогатого вола і сонцем на зеленому фоні привносить нотки чогось арабського, а не українського.

Шрифт основного тексту проситься бути простим і легким для сприйняття. Як на мене, це перебір – засічки, білий край літер і растр на фоні.  Я спробував поставити Arial та забрав text-shadow – вже краще. А для меню в правій колонці  такий стиль підходить.

Весь текст казки зливається в одноманітну сіру масу. Треба трохи поекспериментувати з відстанями між стрічками та абзацами, не боятись використовувати форматування тексту.

За дизайн ставлю 4. Є багато неприємного для ока, але явними недоліками це назвати не можу.

Глава 2. Структура та користування

Структура сайту дивна. Рубриками мали би бути жанри (тематика) казок, а не автори. Якщо не хотілося створювати для кожного автора окремий акаунт, то їх можна було б організувати теґами.
Тоді б не було такої напрочуд дивної фрази:

автором Taras Бер 14, 2013 | рубрика Лана Ра, Олена Турська

Просто хаос… реально – просто суцільний хаос в цьому підписі. “автором Taras Бер” – таке треба колекціонувати.  🙂

Зображень на сайті – кілька штук. Тому, напевно, нема змісту питати, чому з них йде лінк на окрему сторінку атачменту, яка навіть не закрита від індексації. Це дрібниці.

Наповнювати сайт за допомогою самих авторів – це непогана ідея для власника сайту 🙂 але треба щось пропонувати у відповідь. Наприклад, можна запропонувати автору ставити в казці лінк на свій сайт. Про це треба окремо сказати на відповідній сторінці, де запрошують надіслати свій твір.

За користувацькі якості: 4 з мінусом

Висновок: kazka.in – корисний, цікавий сайт з казками українською мовою: текстами (переважно), аудіо, відео. Можна додати свою казку (чи народну, чи авторську). Є проблеми з дизайном та структурою, але все цілком терпимо.

По кольористіці я б запропонував щось подібне:

kazka варіант

9 КОМЕНТАРІ

 1. Дякую за огляд.
  Серед всіх варіантів дана структура, де автор є як розділ, дозволила найбільш чітко систематизувати казки. З іншими варіантами виходили проблеми і накладки.
  Багато ньюансів в самій темі.
  Лого робив професіонал.
  Авторів згадуємо в фейсбуці але і самі автори не вимагають нічого, хто має власні сайти, ті в деяких випадках мають і посилання на ці сайти.
  Ще раз дякую, розглянемо зауваження, щось поправимо, щось замінимо.

 2. Дякую за огляд – сайт досить якісний.
  …. не хотів би я (мій блоґ) попасти в поле Твого зору (критики) 😉

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я