Не дивіться вгору – сатиричний фільм про те, як вчені виявили комету, яка через пів року зіштовхнеться із Землею. Це спричинить величезну катастрофу і, очевидно, призведе до знищення усього живого на планеті.
Але суспільство реагує трохи не так, як очікували вчені.
Комедія – не комедія, фантастика – не фантастика, словом, сучасна суспільно-політична сатира. Можливо, тут є навіть натяк на ситуацію з Кoвідом, але дуже дотично.
Фільм одразу мені сподобався картинкою – сочною, чіткою. Кадри, звісно, з постобробкою, але без оцих всіх дурнуватих замальовувань циано-жовтими кольорами і без трясучки в оператора.
Навіть від титрів я отримав естетичне задоволення.
Сюжет не те, щоб видатний, а діалоги глибокі, але в наш час і таке сприймається на ура. Сатира актуальна, проблематика зрозуміла, зачіпає всіх – від простолюдинів до президентолюдинів. Суспільство настільки зав’язане на дріб’язкових хайпах і споживацьких пристрастях, що не може і не хоче поглянути на ситуацію зі сторони і оцінити ризики такого існування (не кажучи вже, відмовитись від чогось).
Актори тут підібралися шикарні і зіграли вони шикарно (крім одного) :
Дженніфер Лоренс – їй створили незвичний, але вдалий образ, як на мене. Дуже личить. Няшка, експресивна, прямолінійна й загадкова, хоч і простакувата.
Леонардо Ді Капріо – знімаю капелюха перед багатогранністю актора.
Кейт Бланшетт – вау! Я навіть не зрозумів, що це вона у фільмі, доки не проглянув список акторів! Вау роль!
Меріл Стріп – нічого неможливого для цієї акторки не існує. Як завжди, супер у ролі президентки.
У фільмі навіть є Аріана Гранде – в реалі потрясна співачка, але з жахливим репертуаром. І зараз я опишу два недоліки фільму. Аріана Гранде навіть тут спромоглася показати ну зовсім ніяку пісню. І отой виступ Аріани, показаний в фільмі, можна сміливо викинути – нічого від цього не зміниться. Можливо, режисер – затятий фанат співачки, але що з того.
Другий недолік (це вже посерйозніше): актор Тімоті Шаламе і його роль. Це провал… це брудна пляма на яскравому полотні фільму. Просто дивно, як таке можна було допустити. Він не харизматичний, не цікавий, неприємний, штучний. Абсолютно не підходить на роль (там типу компанія хуліганів, рокеро-скейтерів, напівгопників). Та й сам актор просто нудьгував на знімальному майданчику і не знав, що робити. Це в Дюні він міг просто стояти і багатозначно дивитись в майбутнє, але не тут.
Хух – так цього дрища ще й підклали під Дженніфер Лоренс! Вкрай дошкульно.
Окрема подяка за такого колоритного персонажа, як голова корпорації “Беш” (актор Марк Райленс) – кайф. Дуже яскрава роль.
Отже, крім Шаламе, у фільмі нема до чого особливо домахатися. Все майстерно, доречно, гарно і цікаво. Рекомендую настирливо.
(і не забудьте проглянути вставки у фінальних титрах)