Фільм “Заборонена зона”, 2012, жахи

1708

Заборонена зона (Запретная зона / Chernobyl Diaries)
2012, жахи, США

Фільм “Чорнобильські щоденники” (Заборонена зона) зовсім не претендує на блокбастер і не візьме Оскара за хоч що-небудь. Це простий, але не примітивний, шаблонний, але не бездарний триллер про пригоди американців в Прип’яті, які там опинились під час нелегальної екскурсії. Кіно для американців і про американців.  Але для свого жанру це добротно створений фільм, не спотворений філософствуваннями та комп’ютерними спецефектами. Я зовсім не зважав на ляпи, не звертав уваги на невідповідності. Мені було просто цікаво дивитись.

Переглядаючи кіно, я ловив себе на думці, що от саме щось в такому стилі я мріяв побачити в українському фільмі жахів “Штольня”. Для таких фільмів не потрібні величезні бюджети, не потрібні знані актори на головних ролях, не потрібні зарозумілі діалоги та неймовірні спецефекти. Але в Штольні просто накрали окремих сцен з різних голівудських страшилок і змішали з купою непотребу.

А в “Забороненій зоні” все гармонійно, без феєрії тупості, з хорошою операторською роботою, з українським колоритом. Щоправда, колорит обмежився лише українськими фразами, які застосовували кілька персонажів і, власне, самою темою Чорнобиля, але і це приємно.

Із подивом читав відгуки в російськомовному інтернеті на цей фільм. Чомусь він викликав багато негативу. Бачте, не сподобалось, що зйомки відбувались не в Прип’яті (а в Угорщині), що, мовляв, у фільмі образили хохлів, що, мовляв, у фільмі образили СССР та пам’ять чорнобильців, що мутантів не показали толком… та інша муть у стилі “как можно… ?”… Може росіянам не сподобалось те, що головні герої так і не потрапили в Москву, як задумували?  😉

А я від enter.lviv.ua поставлю 8 з 10 за класику жанру – молодь потрапляє у жахливу халепу, де їм ніхто не допоможе – за динамічний хід подій і українську тематику.

В США фільм несподівано, як на мене, виявився навіть у п’ятірці лідерів прокату кінця минулого місяця.

http://www.youtube.com/watch?v=l39gjw_4zss

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я