Глючний мейлру

1730

“С вашего ящика зафиксирована рассылка спама. Отправка писем заблокирована.
Для восстановления работы необходимо сменить пароль и указать телефон”

На малопатріотичному поштовику mail.ru в мене є суто технічний акаунт,  яким інколи підписуюсь на неважливі сервіси. Вхідну пошту, де вже повно спаму, не читаю.

Аж тут треба було відправити з нього листа, а у відповідь отримав оту фразу, наведену на початку. За версією мейлру з моєї скриньки йшло розповсюдження спаму. Як так?

spam

Я одразу перевірив папку надісланих листів – практично порожньо, а те, що є – моє. Листи у вхідних не переглянуті.  Пароль у мене складний. Нічого не свідчить, що акаунт було хакнуто.

Почитав, що пишуть в інтернеті – у багатьох така проблема виникала і не лише останнім часом. Більшість сходяться на тому, що мейлру таким чином педалює збір наших номерів мобільних телефонів. Але ж я вже давно вказав свою мобілку. Дивні діла.

Робити нічого – йду міняти пароль. Для цього треба спершу ввести старий пароль, а його система… відхиляє! Овва… Оскільки я вже був залогінений давно, то не можу сказати точно – чи то черговий глюк, чи крива відповідь на дію, чи пароль був дійсно змінений до цього. А головне – хто його змінив? При відновленні пароля має прийти смс на мобілу, а цього не було.

Отже, моя версія: на мейлру стався якийсь глюк чи проблема з безпекою. Питання вирішили грубо, тупо змінивши паролі. Відповідальність на себе брати не стали, замаскувавши аферу під боротьбу зі спамом.

Можливо також, що я просто забув старий пароль, а мейл.ру таким прийомом реагує на недавнє викладення у відкритий доступ великої кількості логінів з паролями ряду поштових сервісів. Таким чином він змушує змінити пароль і зміцнити безпеку прив’язкою акаунту до мобільного.

Але, як би там не було, такі дії попахують дуже паскудно. Якщо ви користуєтесь цим поштовиком, то раджу терміново переїхати до когось більш порядного… хоча б на той же gmail.com.

А пароль я таки змінив, ага. Для цього скористався не лінком у повідомленні, а стандартною процедурою відновлення паролю за есемескою на мобілу, де не треба вказувати старий пароль. Ще один мінус криворуким розробникам цього сервісу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я