Гіпнотизер і Суші гьол

1421

hataСкандинавські детективні фільми мають якийсь особливий шарм (варто згадати Дівчину з татуюванням). В них присутній художній стиль, колорит (сутінки, сніг, поодинока хатиночка), неспішність і поєднання внутрішнього полум’я із зовнішнім холодом.

На жаль, при цьому вони дуже нудні, нелогічні, з неправильно розставленими акцентами.

 

От і шведський Гіпнотизер (2012) починався досить інтригуюче, але врешті змусив мене згадати Задорнова, який прославився своїми словами про американців: “ну, тупыыые…” Часто, переглядаючи якусь голівудщину, мені дуже хочеться так сказати про персонажів кіно. Так от, шведи в Гіпнотизері для мене теж постали не менш загальмованими і тупими. У молодіжному фільмі жахів це ще припустимо, але ж не в кримінально-детективній історії.

За сюжетом, одну сім’ю вбиває ножем якийсь маньяк. Живим залишається лише один хлопець. Він перебуває у критичному стані, і тому, щоб все ж дізнатися, що сталося, і не турбувати слабкий організм, вирішують застосувати гіпноз. Це, для мене, чесно кажучи, нове слово у процесуальних діях з пацієнтом, що перебуває без свідомості. Ну, потім події закручуються не на жарт, і в принципі, якщо не зважати на тупі вчинки, нудні сюжетні відгалуження та найбридкіших акторок Швеції, то фільм можна разок проглянути.

 

Про фільм Суші гьол (2012) я багато говорити не буду. Це захоплююче лайно… але… та що там говорити – просто лайнище. Це фільм з тієї серії ефектних фантиків з лайном у середині, сценарій до яких пише гіперактивний підліток-недоучка, що відривається від балаканини у соц. мережах, тільки щоб іноді переглянути якийсь епатажний кримінальний фільм. Тоді він уявляє себе знавцем справжнього життя і кримінального світу, вигадує яскравих персонажів на рівні Джигурди, вкладає у їх уста монологи дітей з пісочниці, і передає сценарій такому ж недоумку-режисеру. Той просто копіює весь антураж і кадрування з інших фільмів та запрошує акторів, які  просто не вписуються у те, що склав сценарист. Ну, наприклад, якщо на роль Корлеоне запросити Галустяна – буде той же ефект.

Тобто, якщо і дивитись кіно, то хіба заради самої суші-гьол, оголена фігурка якої кілька разів з’являється у кадрі.

2 КОМЕНТАРІ

  1. OOHFIRO, якщо ще не дивився, рекомендую до перегляду триллер “Охотники за головами” / Hodejegerne. Німеччина-Норвегія. Напружений фільм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я