День бабака, фільм

1175

Подивився “День бабака” (День сурка / Groundhog Day), США, 1993

Не знаю, як у вас, але в мене є такі фільми, які я довго збирався подивитись, але з різних причин відтерміновував перегляд на дуже довгий час. Тому не дивуюсь, коли мені кажуть щось на кшталт: “Ти ще досі не бачив цього фільму?!!!”.
Ні, не бачив, бо не хотів дивитись абияк – не було зручного моменту чи відповідного настрою. Наприклад, фільми про “Чужих” я теж не дивився дуже довгий час навмисно, бо хотів дочекатись, коли зможу їх проглянути разом у хорошій якості.

Тож недавно я таки наважився на перегляд фільму, про якого вже наслухався напевно більше, ніж було написано в сценарії. Звісно, час обраний не дуже вдало – зовсім не той сезон, але я занудьгував за морозом і снігом.

Сюжет переказувати зміст є? Нема, бо його практично всі знають. Певний фацет переживає один день кожного ранку – о 6.00 розпочинається 2 лютого. Часова петля не може розірватися аж до того моменту, коли головний герой перестає думати лише про себе, а приділяє увагу іншим людям.

Хоч “День бабака” присвячений даті, коли нещасну тваринку витягають з теплого ліжка і починають міряти її тінь, але прем’єра відбулась напередодні Дня Св. Валентина. Це можна зрозуміти, бо насправді фільм – мелодраматичний.  Добре, що він відзнятий ще у 1993 році, бо в сучасному варіанті все виглядало би інакше. Я, наприклад, все чекав, коли персонаж Мюррея почне раціонально доводити подружці, що відбувається, і втягувати її у розслідування, змушуючи писати самій собі листи.

Не скажу, що я в захваті, але 8 з 10 поставлю сміливо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я