Шведінг у Львові

1408

У Львові недавно відбувся конкурс короткометражного любительского кіно, що передбачав дотримання певних умов. Для участі необхідно було на любительську камеру відзняти рімейк на відомий фільм. Так званий шведінг – поєднання власної фантазії та кінорімейку – дав змогу розкритись талантам режисерів та акторів.
Усього зголосилося 12 команд – це досить багато, і мене, як колишнього учасника кіноконкурсів (та лауреата), це дуже тішить.

Звісно, що без моєї препарації огляд запропонованих на конкурс фільмів не обійдеться. Якщо хтось тут вперше – не ображайтесь, я завжди виступаю за творчість та ініціативу, але нічого з власною буркотливістю поробити не можу.

Отже, переможцем став короткометражний фільм “Леон-кілер”.

Як на мене, то рімейк все ж має містити логічний сюжет і давати змогу навіть тим, хто не в курсі подій, орієнтуватися у тому, що він бачить на екрані. Натомість, “Льоня Убійца” висмикнув кілька сцен з оригіналу, показавши замість кілера (“який вбиває кожен день”) вгодованого студента якоїсь комерційної академії в образі кота Базиліо. Кілер чомусь постійно страждає від сушняку і змушений запивати молоко пивом, а пиво алказельцером. Матільда старалась як могла, але ось ця сцена з жахливим ракурсом зіпсувала все враження.

leon

Треба віддати належне авторам короткометражки – кетчуп і Shape of my Heart зі Стінгом у фіналі – це безпрограшна тема, незважаючи на сцену освідчення у коханні, від якої в будь-кого, хто знає, що це таке, мала початись страшенна печія.

Визнаю, що я тішив себе фантазіями взяти участь у конкурсі, і навіть уявив кілька веселих сцен з Чужого. Виявляється, не я один такий сиромудрий – на конкурсі друге місце взяв рімейк саме на цей фантастичний шедевр від Рідлі Скотта. Видно, що творча команда непогано розуміється на кіносправі, а також, що автори просто діставали насолоду під час реалізації своїх задумок. Вийшло прикольно, з гумором – мені сподобалось. Єдине, шкода, що рімейк виявився куцим, наче хвіст у вайлуватого кота, а персонажі не такі пам’ятні, як відгодований сушняк з попереднього фільму. Ну, і гумор гумором, але хотілося фантастики, а не чоловічого спіднього з дитячими іграшками.
Титр із заголовком фільму круто зроблений – за це окремий плюс.

Третє місце зайняв “Шерлок Холмс”, але відео для широкої публіки досі не виклали.

Ще можна переглянути історію про Трьох мушкетерів і Д’артвейдера у далекій, далекій Галичині… Гарлем шейк вдало закінчив досить нудну історію, яку не треба було надиктовувати взагалі, бо ха! вжик-вжик, бздинь, хррр-хррр, трі тисячі чєртєй, проїзд мушкетерів на велосипедах під “парапарапарадуємся” – цього було досить.
Якщо виключити звук – Атос прекрасно виглядає в своєму образі.

Рімейк на Фореста Гампа я додивився лише до середини – шкода часу на перегляд стьобу по п’яні. Єдиний цікавий і щирий епізод з суперечкою “чому ви не хочете взяти Фореста Гампа в свою школу? – ваш Форест Гамп неймовірно тупий” виявився недорозвинутим і загубився серед приколів на манер “Діти дивіться, дядя Вова показує бегемота”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я