Фільми, які сподобались у січні 2013

1274

Мені в коментах закидають, що я старий буркотун, і мені вже жодними фільмами не догодиш. Це правда наполовину. Я таки старенький і буркотливенький, але, як виявилось, ще є фільми, які мені подобаються (хоча я вже сам почав переживати, що цього не станеться).

Які фільми я можу похвалити? Ті, які добре виконують свої функції у певному жанрі, які привносять щось нове, чимось дивують, які не перехвалені – тоді від них я не чекаю чогось шедеврального, епічного.

Шерлок

Отже,

давно чув про якогось нового Шерлока, серіал з яким став популярним. Пошукав на торентах і качнув одразу два серіали, які знайшов. І, виявилось, що обидва дуже класні, хоча і зовсім різні.
Ну, перший, зрозуміло, це британський “Шерлок” з Бенедиктом Камбербетчем в головній ролі. З усіх серій (яких дуже небагато, на жаль) не сподобалась лише друга. А загалом – шикарний модерний серіал з несподіваними образами головних героїв, з цікавою подачею та сучасним оформленням – візуальним та звуковим. Сам Шерлок (і його брат), місіс Хадсон, Ірен Адлер, а особливо Моріарті постали у надзвичайно експериментальному вигляді… неочікувано, мушу визнати, на грані несприйняття. Але експеримент втілено неймовірно талановито, з любов’ю – і сценаристом, і режисером, і акторами – вийшла просто цукерочка. Ще зазначу, що серіал вже показали на українському телебаченні, але з традиційно жахливою якістю дублювання – одноманітними голосами, зі знищеним фоновим звуком.

dark-beginnings-sherlock-holmes-dr-bell-mr-doyle-ian-richardsonДругий британський серіал (2000 року), який випадково потрапив до моєї уваги, зовсім не гірший, хоча разюче відрізняється від вище описаного. В ньому показано детективні пригоди автора Шерлока Холмса – Артура Конан Дойла, а також прототипа Холмса – професора Джозефа Белла.

На жаль, я знайшов лише кілька серій першого сезону – Murder Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes (чи “Dark Beginnings of Sherlock Holmes – Dr. Bell & Mr. Doyle” – якось в них заплутано все з назвою).

Шкода, якщо більше фільмів не існує, бо серіал дуже цікавий і гарно відзнятий (все ж – костюмоване історичне кіно від BBC). Особливо вдало вийшов образ Белла у виконанні Ієна Річардсона.

Від безнадії з переглядом свіжих пропозицій на торрентах я вирішив ознайомитись зі списками рейтингових фільмів (за версіями кіноонлайнових сайтів) попередніх років. І знайшов дещо цілком варте уваги.

Великий білий тягар (The Big White), 2006 р. – спроба відзняти драматичну комедію з елементами чорного гумору. Задумка цікава – один клерк для того, щоб отримати мільйон страховки за начебто смерть брата, який зник багато років тому, інсценізує цю смерть, не підозрюючи до яких подій це призведе. Розписаний сценарій все ж не дотягує до хорошої комедії, хоча і не такий тупий, як більшість сучасних фільмів. А хороший настрій забезпечують цікаві актори, серед яких – чудові Робін Віл’ямс та Вуді Харрельсон. Кажуть, що в США фільм не показали через якісь незрозумілі політкоректні мотиви. Як на мене, подивитись варто.

big-white

Незвані (The Uninvited), 2009 – просто чудовий фільм у своєму жанрі. Містично-психологічний жахастик – це я люблю. Просто дивуюсь, як він пройшов повз мене. Я вважаю, що оцінка має бути 10 з 10 за прекрасну реалізацію у своєму жанрі. Люблю, коли після перегляду хочеться “відмотувати” назад все побачене і співставляти епізоди у зв’язку з новими обставинами, що відкрились.

За сюжетом, дівчинка після дещо загадкової смерті матері повертається з лікарні додому, де доводиться спілкуватись з новою пасією батька. Несподівані видіння матері та інших мертвих людей попереджують її про загрозу. Далі розказувати не варто. Обов’язково подивіться. Кінець/розв’язка – просто бомба.

Слова (The Words) 2012 – трохи заплутаний драматичний фільм про письменника, який написав книгу про письменника, який використав книгу іншого письменника. А якщо до цього ланцюжка додати автора сценарію, то виходить зовсім багатокаскадна історія, яка змушує замислитись про певні глобальні поняття, про значення слів та вчинків в нашому житті. На відміну від “Хмарного атласу” тут нема пафосу та банальних проповідей, а сюжетні лінії гармонійно пов’язані одна з одною в одну життєву історію. Після перегляду теж є бажання обдумати побачене – не все дається одразу.

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я