Фільм “Джон Картер”, 2012, фантастика, пригоди

4254

Джон Картер (John Carter) 2012, США

Часто сам почуваєшся марсіанином, коли читаєш відгуки інших людей на переглянутий фільм, які  (відгуки) діаметрально протилежні за оцінкою твоїм враженням. Не можу зрозуміти, як можна хвалити цукерку, яка представляє собою шматок лайна, але загорнутий в гарний фантик? Фільм “Джон Картер” якраз і являє собою таку “цукерку”.

Джон Картер

Щоб не розписувати кілька сторінок з критикою усієї дурні, яку я спостерігав у “Картері” протягом двох годин, я одразу скажу, що фільм відзнятий за дитячою повістю, виданою ще у 1940 році. Повість написав навіть не сам Едгар Берроуз – відомий письменник, а його старший син. Режисер та сценарист фільму, Ендрю Стентон, до цього прекрасно проявив себе лише у створенні дитячих мультфільмів.

Якщо взяти “Конана” і “Зоряні війни” останніх років (але не класику з Шварцнегером та Фордом), коли за ефектною обгорткою сучасних комп’ютерних спецефектів ховається примітивна кінокакашка, то “Джон Картер” – достойний їх гібрид. Тобто, це пафосний фільм для дорослих з мозком дитини.

Згадування фантастики у переліку жанрів я б замінив словом “дебілістика” – воно більше відповідає дійсності. Якби Марс і Сонячну систему перетворили на якісь невідомі казкові світи, то можна було б зійтись на жанрі фентезі – це справедливо. Але неприпустимо зараз вважати фантастикою той політ фантазії, який у 40-х роках минулого століття вважався доречним. Людина, яка на Марсі скаче, наче блоха, перестрибуючи гори – це щось…

Ну, не буду прискіпуватись до численних неточностей, невідповідностей і просто ляпів – в хорошому фільмі на таке і не звертаєш уваги. Але як дивитись кіно, якщо актори у “Джоні Картері” підібрані просто жахливо і їх гра просто огидна (хоча, можливо, цьому сприяють напрочуд тупо прописані діалоги)? Єдиний персонаж, що хоч трохи сподобався – це помічник принцеси.

Якщо ж говорити про спецефекти, то вони дійсно були на хорошому сучасному рівні. Комп’ютерні створіння – шикарні. І виглядали, і рухались марсіани бездоганно. Але подібних монстрів і подібних ефектних рухів ми вже надивилися в десятках інших фільмів. Так що… не уявляю, що могло б мене заманити на такий фільм ще раз…

Від enter.lviv.ua – 3 бали за ефекти, а за все інше – 0.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я