Walking in the Air

1905

Як давній прихильник (але не знавець) творчості Річі Блекмора (та, відповідно, груп  Deep Purple, Rainbow, Blackmore’s Night) я якось переслуховував його композиції і натрапив на інструменталку Snowman. Вона здалась мені містичною, моторошною і гарною, але не зовсім властивою Блекмору, тому я почав шукати походження цієї мелодії. І знайшов багато цікавого.

http://youtu.be/_IYbXj8tmM4

Одразу розкрию карти: мова йде про пісню Walking in the Air зі старого мультфільму “Snowman” (Сніговик), який традиційно з 1982 року показували в Британії на Різдво. Популярність мультфільму та пісні була досить значною, і дивно, що у нас про них ніде не згадувалось (принаймні я не пам’ятаю).

Автор музики та слів (а також диригент оркестру) – Говард Блейк. Йому вдалося створити чудову, багату композицію, яку можуть виконувати як діти, так і рок-музиканти. В анімації звучить голос Пітера Оті, хлопчика з хору Собору Святого Павла, який вперше проспівав Walking in the Air. Згодом цю пісню виконувало багато виконавців – як відомих, так і учасників різних талант-шоу:  Nightwish, The Shadows, Celtic Woman, Angelis, Libera, Connie Talbot, Chloё, Joseph McManners, Coil, Declan Galbraith та інші. А про інструменталку у виконанні Rainbow я вже казав. Найцікавіші варіанти виконання пісні я викладу нижче, а поки ось сам епізод з мультику:

Мультик доволі симпатичний – ніби намальований олівцями. А головне – спонукає до фантазії. Це справжній художній твір, на відміну від багатьох поробок сучасного кіно- та анімаційного жанру.

Після виходу мультфільму пісню Walking in the Air проспівав Алед Джонс з Вельського Хору, а його сингл зайняв 5 сходинку у поп-чарті Великобританії 1985 року. І з того часу понеслося… на будь-який смак…

http://youtu.be/lDh_L9JU5dQ

Якщо мультик вам сподобався або може зацікавляться діти – ось є така версія

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я