Боротьба з комп’ютерним шумом – частина 2

2075

Моя минула боротьба з комп’ютерним шумом певний час задовільняла своїми результатами, але згодом я знову почав дратуватися, і доходило ледь не до істерики – всі ці зззз, хрхрхр, уууу та інші пекельні звуки, які спричиняв комп’ютер, доводили мене до пінного сказу.

Тому тепер я знову взявся за справу з рішучістю Дон Кіхота, щоб побороти шумні комп’ютерні вітряки раз і назавжди. І, треба сказати, цього разу боротьба стала ще ефективнішою, хоч і довелося зазнати матеріальних втрат.

Нагадаю, що три роки назад я замість тріскотливого кулера на відеокарті поставив кулер зі старого Пентіума і заживив його меншою напругою. Тоді це був серйозний удар по комп’ютерним шумам.

В новому раунді протистояння моєю метою стало приборкання процесорного кулера. Справа вирішилась просто – я купив Zalman CNPS10X Performa з велетенським радіатором, який ледь вмістився в корпусі. Діаметр кулера 120 мм теж давав надію на тихі оберти, але, як виявилось, вмикати кулер взагалі нема потреби! Тобто кулер не став тихіше працювати, а стулив писок взагалі. Ура!
Ось так приблизно (фото не моє) Залман виглядає на материнці:

zalman

Але, як це часто буває, коли зникає одне джерело шуму, вилазить інше. На сцену тепер вийшов хард зі своїм невеличким симфонічним оркестром – яких тільки шумів він не видавав… Найгірше сприймалось низькочастотне гудіння від обертання диску – мозок плавився. Не знаю, як можна було б зарадити цій проблемі без кардинальних змін, але перед тим я купив твердотільний SSD-накопичувач, яким я, до речі, цілковито задоволений – він працює швидко і безшумно. Тому ссд я віддав під операційку, програми та робочі файли, а хард запхав у зовнішню USB-кишеню Agestar SUB3AHT . Тепер, якщо мені потрібно покопирсатися в архівах або у відеотеці, я вмикаю хард як флешку, а потім вимикаю і насолоджуюсь тишею.

Отже, тепер в комп’ютері лише ледь-ледь шумлять кастрований кулер відеокарти та трохи блок живлення. Залишився один неприємний нюанс – занадто фонять колонки, навіть коли вимкнені власним тумблером. Довелося в шнур живлення врізати свій вимикач, щоб не висмикувати штепсель з розетки. Все.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Ото кулериско, треба й собі мабуть такий купити.
    А як радіатор порохом заб’ється, то його можна спокійно купати, попередньо знявши вітрячок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я