Здобич (Prey) – відгук на фільм

488

Хижак, Чужий, Термінатор – ці фільми можна дивитись і насолоджуватись лише перші два випуски. Далі справа перейшла до рук цинічних експлуататорів. Можливо, цих людей в дитинстві змушували працювати по 20 годин на уранових копальнях, або їх виховала сім’я віслюків, або це нащадки енкаведистів – я просто не розумію, як можна зіпсувати світовий шедевр і жити далі без спроби самогубства.

На фільм “Здобич” (по темі Хижака) була надія, що доведеться дивитись не чергове блювотиння, а хоча б щось терпиме. Ні – перші хвилини я обурювався побаченому, а потім просто жартував і реготав, наче дивився комедію (саме так і вартує відноситись до фільму).

Коротко про сюжет – індіанська дівчинка з роду команчів 18-го сторіччя показує характер і навички досвідченого спецназівця, щоб вбити Хижака і довести одноплемінникам, що жінка здатна не лише товкти приправи у ступі, а товкти монстрів і навіть стати вождем (вождинею).

В ролі небезпечної дівчинки – Ембер Мідфандер – тендітний симпатичний пупсик зростом 165 см і з повненькими щічками, які хочеться потріпати. В ролі індіанців – місцеві айтішники, яких останній раз годували ще в доковідні часи. Зараз їх витягли на зйомки, і вони нарешті побачили Сонце. Саме так на думку творців мали виглядати червоношкірі воїни.
Старійшин племені, схоже, тільки що привезли з тижневого святкування на Октоберфесті – вони вайлуваті, самовдоволені та чекають, коли можна буде йти в касу за гонораром.
А от актор Дакота Біверс у ролі лідера групи виглядав гармонійно (цікава зовнішність).

Я не буду переказувати всю маячню, яку довелося спостерігати протягом фільму, бо історики та спеціалісти з виживання можуть отримати культурний шок. Фільм створювала бригада людей, які знають про природу лише те, що туди можна поїхати на шашлики раз на рік. Раз в житті вони були в зоопарку. Усі інші уявлення про світ та людей вони черпали з відеоігор та фільмів Марвел.

Що запам’яталось:
– анімація комп’ютерних тваринок – гидотна (хоча самі моделі хороші);
– наполоханого оленя в лісі може наздогнати звичайна людина, а пес ще й може обігнати (думаю, це реально, якби олень був одноногим і з простріленим коліном);
– пес під час гонитви втрапив у капкан… хвостом! (я сміявсь)
– натягування тятиви луків – це легко, і можна довго цілитись на ходу (як з пістолетом), а стрільба прямими палками з кривих палок – це смертельно навіть для ведмедя (особливо, якщо цілитись через пасми волосся);
– довкола повно дичини, яку можна вполювати і приготувати, але кожного глупого ранку всі жінки мають вставати (їх будять ногами) і юрбою пензлювати на викопування корінців – моркву ж, як всім відомо, потрібно збирати, поки вона ще сонна.
Для чого їм стільки моркви? Команчі були вегетаріанцями?
– достатньо пожувати пелюстків якоїсь жовтої квіточки, і кров одразу охолоне настільки, що тебе не буде видно на тепловізорі, але при цьому організм буде функціонувати нормально;
– для драматизму автори фільму іноді напускали в кадр якогось чи то попелу, чи то снігу – не зовсім зрозуміло, бо ні пожежами, ні наближеністю команчів до арктичної Мексики цього не пояснили;
– Хижак сповідує пацифізм, бо, схоже, вбиває лише нападників. Але головній героїні не до філософії;
– фільм має досить високий рейтинг. Очевидно, індіанським дітям фільм зайшов.

Резюме: ефектний бойовик зі своїми власними законами фізики та біології, де гонорова індіанка вбиває іншопланетне чудовисько, гірше якого лише білі люди. Якщо таке цікавить – можна подивитись.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я