10 відсотків мозку Люсі (фільм, 2014)

6408

Тупих фільмів за всі часи назнімали стільки, що можна було б приректи людство на тотальну деградацію, якби глядачі це все могли фізично передивитись.

І я вже не дивуюсь, коли з’являється чергова стрічка у стилі “длячогояцедивлюсь” – з іменитим режисером, з гарними акторами, з якісними спецефектами, але розрахована лише на однозвилинних попкорнопоїдачів. Але що найбільше дратує при цьому? Дратує, коли чиясь хвороблива фантазія подається від імені науки. Фільм “Люсі” – типовий тупий бойовичок, де такий прийом свідомо експлуатується.

Lucy-1

Існує така байка, що людський мозок використовується лише на 10 відсотків. Я не знаю, коли саме Люк Бессон довідався, що це неправда, але зараз він каже, що про це йому відомо. Але його не хвилює, що весь фільм побудований на цій хибній тезі. Головне – розважити глядача, фантазуючи, що буде при 30%, 50%, 100%.

У фільмі ще багато помилок – і про дату зародження життя, і про “першу жінку, яку звали Люсі”. Та й загальний стиль експлуатування наукових тез мені страшенно не сподобався. Життя нам ніхто не дарував. Клітини самі не вирішують, яку стратегію виживання обирати. Еволюція – це не свідомий процес. Люк просто не розуміє суті явища.

Уся ця хибна, притягнута за вуха псевдонаукова філософія призначена для того, щоб привнести глибину у бойовик і змусити глядача “задуматись в кінці фільму”… Так запланував Люк Бессон, але це філософія дилетанта, який нахапався уривочних знань при спілкуванні з вченими.

В Матриці теж літали предмети, але там хоч був науково-фантастичний базис, який це пояснював. А яким чином форсований мозок Люсі змусив літати людей і підкорив собі телекомунікаційні мережі? Те, що було цікавим та інтригуючим у “Газонокосарі” в 1992 році, те зараз виглядає вкрай недолуго.

Lucy Фрімен

Тобто, основна ідея фільму така: якщо змусити мозок працювати на всі 100%, то людина зможе стати суперменом. Але чи це потрібно?… Філософія, одначе.

Знаєте, з таким розумним виглядом як у Моргана Фрімана можна впарити будь-яку дурню. Цього актора, таке враження, саме для таких випадків і беруть. Популярний актор.
А Скарлетт Йоханссон беруть для іншого – демонструвати пухлі губки і лупити бандитів голими ногами. Теж популярна акторка.

Зрештою, от і весь фільм: Фріман від імені науки філософськи пояснює те, чому Йоханссон усіляко порушує закони фізики та хімії.
Якщо не подивитесь це кіно – набір голівудських штампів з поганою грою акторів, –  нічого не втратите.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я