Фільм “Заборонений прийом” 2011

2534

Заборонений прийом (Запрещенный прием / Sucker Punch) 2011
фільм заборонений прийом

Зразу кажу, що не люблю такий стиль зйомок – коміксовий, перепалений контрастом та насичений якимсь кольором, комп’ютеризований і розрахований на картинний ефект (але якість і ефект були дійсно високого ґатунку). Фільм “Заборонений прийом” я проглянув майже випадково і додивився до кінця лише тому, що був хворим і ліньки було підходити до комп’ютера, щоб змінити кіно.
Але після перегляду я зрозумів, що фільм мені подобається. Можливо, це якийсь мазохістичний прояв, бо, скажімо, довжелезні епізоди зі здобуття артефактів у підсвідомих фантазіях головної героїні скидалися для мене на середньовічні тортури, які завдавали мені майже фізичного болю, але загадковість розповіді, якась невловима, прикрита суть, яку хочеться схопити і роздивитись, все ж змушувала терпіти знущання над психікою глядача. І, звичайно, не відкидаю вплив яскравих, ефектних картинок в кадрі та вплив на чоловіче єство групи гарних сексуальних дівчат.

За сюжетом – гарненька дівчинка, завдяки злостивості вітчима, потрапляє до психлікарні, де їй призначають лоботомію, щоб дівчинка стала справжньою лялечкою – не лише зовнішньо, а й на рівні інтелекту.
До речі, фільм настільки своєрідний, що, наприклад, першу свою фразу Лялечка промовляє аж через 20 хвилин з початку стрічки.
Героїня фільму розуміє, що її життя на грані катастрофи, і майже як дійсно божевільна захищає свою свідомість уявним світом, де є ще один уявний світ, де вона вже врешті Герой – розкидає ворогів тисячами, перемагає босів і здобуває артефакти. На цьому етапі, видно, автори фільму надихнулися кінострічками “Вбити Білла” та “П’ятий елемент”. Здобуття артефактів – це, насправді, послідовне виконання плану із втечі з лікарні. Самій здійснити такий план неможливо, тому Лялечка гуртує довкола себе інших Героїв, тобто пацієнток.
Якби все відзняли так, як це роблять у бойовиках, то вийшов би картинний, простакуватий комікс. Але значна доля філософських суджень та вчинків героїв надала фільму несподіваної глибини. Насправді, це ж непросте питання: “А в чому для вас свобода?”

Порадити фільм не можу, але дам несподівано високу оцінку від enter.lviv.ua – 7 з 10

2 КОМЕНТАРІ

  1. Мені також сподобався цей фільм. По перше дуже якісні спецефекти, по друге оригінальна ідея яка не розрахована розважати любителів фентезі а торкається філософського питання про те що ми називаємо свободою і ким ми бачимо себе у навколишньому світі.

  2. А мені не сподобався. Мені лише перші хвилин 7 сподобались – з отим “кліпом” під Світ Дрімс. Звісно, ідея цікава, я нічого не маю проти. Але дивитися всі ті здобуття артефактів було відверто нудно. Десь з початку другого артефакту перемикнула на кінець фільму та й додивилась. Думаю, багато не втратила.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я