Фільм жахів “Бабадук” (2013-2014)

3528

Як Путін до України, так до однієї мирної сім’ї вчепився Бабадук. То такий дивний монстр із книжки, яку мати прочитала своєму сину. Захистити сім’ю нема кому, адже батько помер у день народження дитини. І протистояти монстру важко, бо в цьому зловісному явищі нічого не зрозуміло. А може Бабадук – то сама мати? А може синочок народився монстром? Чи то батько лякає свою сім’ю, приходячи з того світу?
І це досить цікаво – коли нічого не зрозуміло. Відповідей у фільмі мало.

бабадук

За сценарієм, постановкою і стилем фільм нагадав мені скандинавські кримінальні детективи. Там теж все так неспішно, таємничо і водночас буденно… Але правосторонній рух на дорогах у фільмі підказав країну-виробника: Австралія. Ну, молодець Австралія. Рік назад виганяла Бабадука, а недавно з G20 вигнала Путіна.

Жахи у фільмі не такі, як у голівудських страшилках. Тут нема нав’язливого нагнітання негативу, смакування страждань, несподіваного гавкання з-за рогу і припікань хрестиками. Скорше, присутні моторошні відчуття.

Актори зіграли цікавих, живих людей. Це зовсім не ті персонажі, які пішли вночі в ліс у пошуках пригод, і успішно їх знайшли на свої тупі голови. Особливо відзначу хлопчика: для юного актора з характерною зовнішністю – це чудово зіграна роль. Він міг бути абсолютно різним. При цьому зовсім не було штучної награності.

бабадук хлопчик

Можу порадити фільм Бабадук тим, хто хоче подивитись фільм-жахів з елементами психологічної драми, без особливої кровіщі, без стрибання монстрів в екран і без гнітючої атмосфери… без нудотної голівудщини загалом.
Акторам – 5 балів.

бабадук відгук

Я дивився фільм з російським перекладом. І там, і в українському трейлері на Ютубі, перекладач за акторами чомусь повторював дурним тоном “ба-ба-дууук..”. Дурень, чи що? Для чого перебивати своїм голосом, якщо й так зрозуміло, що Бабадук будь-якою мовою так і залишиться Бабадуком.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я