Шахрайська програма AdBlock Plus

9874

Шановні блогери, власники сайтів, де є розміщені рекламні блоки! Пропоную встановити невеличкий джаваскріптовий додаток, призначений хоч якось нівелювати втрати від плагінів, які ріжуть рекламу чи ставлять свою замість вашої.

Банеро-, рекламорізки, типу AdBlock, – це, по суті, шахрайські програми. Вони підміняють частину коду відкритих сторінок своїм кодом – без відома та згоди власника сайту, тим самим залишаючи того без законного заробітку (й так невеликого).

Дехто одразу почне наводити приклади помийних сайтів, забитих нав’язливою чи шокуючою рекламою, і драматично сплескувати руками: “Як же можна взагалі сидіти в інтернеті без адблок?”

adp Шахрайська програма AdBlock Plus

Перепрошую, але чиї то проблеми, що ви ходите по помийках? Чому через цю вашу пікантну особливість поведінки мають потерпати власники порядних сайтів з модерованою рекламою (наприклад, Adsense)? Все має свою ціну. За акуратний сайт з хорошим контентом треба платити переглядом реклами. Не буде цього – залишаться лише сайти-помийки.

В будь-якому випадку, використання усіляких адблоків – це не привід радіти тому, що виробник контенту позбувся можливості заробити. А ж є і такі зловтішні типи – для них, це, свого роду, символ боротьби зі світовою змовою, радянська традиція обдурити офіційну установу і дорватись до халяви.

Так, проблема загидженості деяких сайтів рекламою є, але вона не вирішується методом поголовної кастрації рекламних блоків, як опція по-замовчуванню. Якби плагін поставив кнопку, яка б прибирала надмірну чи нав’язливу рекламу з конкретної сторінки чи сайту (а не навпаки – відключати адблок на конкретних сайтах), я б це ще зрозумів. І я розумію, коли пошуковці коректно реагують на засрані сайти, понижуючи їх у видачі.
Але чому ж AdBlock діє так варварськи?

Ну, нехай. Якщо такий плагін можна створити, значить, він буде створений. Якщо він створений, значить ним будуть користуватись, як би ми до цього не ставились. Але власникам сайтів треба усвідомлювати цю ситуацію і в свою чергу реагувати.
За даними моїх сайтів різниця між показами сторінок і показами реклами може становити 15-40%. Це досить суттєва цифра.

Можна, звичайно, піти на сайт adblockplus, впасти на коліна і тремтячим голосом благати виключити свій сайт з їх фільтру. Але для цього, по-перше, потрібно спочатку виконати на своєму сайті якісь принизливі вимоги, а, по-друге, спітнієш ходити по всіх сервісах, які щось там надумали блокувати.

Деякі особливо нахабні плагіни навіть підміняють рекламу своїми тізерами – теж не поодинокий випадок. Наприклад, цим грішить плагін для p2p-стрімінгу “TS Magic Player”.

Треба робити універсальний засіб протидії.

Я пропоную розмістити невеличкий код, антишахрайський скрипт, який при спробі прибрати рекламу, буде показувати, наприклад, попередження. А хочете – вставте лінк на партнерку чи іншу статтю на сайті (тільки Адсенс  повторно не ставте таким чином).
Годиться для Вордпресу.

Спершу підключіть JQuery (у Вордпресі вже є). Якщо не знаєте і не можете розібратись, як це робити, то краще забудьте про цю статтю.

Свої рекламні блоки розмістіть в об’єкті з класом, скажімо: “adsense” (наприклад, <div class=”adsense”></div>).
А сам скрипт – звично у <head>:


<script type="text/javascript">
<!--
jQuery( document ).ready(function() {
setTimeout("checkAds();", 1700);
});

function checkAds() {
if (!jQuery( ".adsbygoogle" ).height() || jQuery( ".adsense" ).height()==0) {
jQuery( ".adsense" ).before("<div>Якщо ви використовуєте AdBlock, вимкніть його для цього сайту, будь ласка.</div>");
jQuery( ".adsense" ).hide();
/**/
 }
}
-->
</script>

Можна ще забрати можливість перегляду зображень та відео з ютуба, якщо рекламний блок не відкрився.
Для цього треба замінити  /**/ цим кодом:

jQuery( "img" ).hide();
jQuery( "iframe" ).hide();

Не ідеальне рішення, але воно хоч якось реагує на спроби спотворити сторінки сайту. Спробуйте.
І не забудьте про описане мною раніше рішення, щодо іншого неприємного випадку, який може спіткати блогера – копіювання вашого тексту на іншому сайті.


Оновлення 1: Додав реальні цифри втрати трафіку, придатного для монетизації: https://enter.lviv.ua/oohfiro/skilky-prydatnoho-dlya-reklamy-trafiku-kradut/


Оновлення 2: мушу відповідати на фідбеки до статті з соц. мереж.

“аж ніяк не шахрайство”

А як назвати процес позбавлення чесного заробітку? Ну, давайте називати це грабунком. Або дайте своє визначення. Я впиратись у терміни не буду.

“Якби вона була шахрайською, то гугл би не допустив її в свої маркети”

Гугл і сам прекрасно вміє шахраювати, використовуючи своє монопольне становище. Достатньо згадати маніпуляції з видачею та рекламними блоками у пошуковій видачі. А про грабіжницькі проценти з реклами, які він залишає собі, я вже і не згадую. Те, що Гугл не бореться з тими, хто ріже його ж рекламу – це дивно, але аж ніяк не є показником порядності продукту.

“Я маю ряд сайтів із заробітком на Адсенсі. Мене не бісить, сам користуюсь ним і вважаю класною програмою, яка робить серфінг значно приємнішим.”

Саме так – Адблок робить комусь приємно за чужий рахунок. Я саме про це і написав. Також допускаю, що є такі власники сайтів, які не проти постійно жертвувати певною сумою для того, щоб комусь стало приємно. Але чи не краще цю суму передати, до прикладу, в дитячий будинок чи купити собі потужніший сервер для хостингу?

А власники сайтів не є і користувачами? Пропонуєте юзати носкріпт на додачу до адблоку?)

Користувачів сайтів я люблю і роблю все, щоб вони почувалися добре, проглядаючи сторінки моїх сайтів. Реклама у мене на сайті може лише допомогти їм отримати те, чого вони потребують. До того ж, антишахрайський скрипт визначає, чи, бува, в користувача не завівся вірус, який спотворює те, що призначалось відвідувачу. Не бачу тут конфронтації між власником сайту і користувачем, якщо обидвоє порядні і чесні люди.

7 КОМЕНТАРІ

 1. Трохи переписав код, щоб він став більш універсальним і реагував ще й на спроби підмінити рекламу.

  • Я встановив плагін AdBlock Plus у Firefox – він автоматично прибрав блоки Адсенс і блоки партнерських мереж з моїх сайтів.
   Суджу з власного досвіду.

  • Ще й як прибирає… Але не страшно, треба працювати в сторону збільшення відвідуваності, а не боротися з одиночними користувачами адблоків (а саме так і є, з моїх знайомих кожен десятий лише знає про розширення в браузерах, і лише 15-тий знає про блокатор реклами).

   • Працювати треба за всіма напрямками: і відвідуваність збільшувати, і ефективність монетизації піднімати.
    Крім Адблоку, як я писав, існує велика кількість плагінів + віруси, які в бровзерах підміняють елементи сторінок своїми тізерами. І це не поодинокі випадки! Не пам’ятаю, в якого сеошника, але була стаття, де наводили статистику з дивними зовнішніми переходами на сайти партнерських програм. Тоді якраз і підняли тему шахрайських плагінів.
    Такі плагіни не лише крадуть наші гроші, а й погіршують Поведінковий Фактор сайту – це ще один негативний момент.
    Звичайно, для сайтів з низькою відвідуваністю це питання гостро не стоїть, але все починається з малого.
    Я на одному своєму сайті проведу експеримент і подивлюсь, скільки разів спрацює скрипт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я