Якщо багатомовний сайт на Joomla 1.7 не індексується

952

Один з двигунців, який я люблю використовувати для створення сайтів – Joomla. Хороший, надійний двигунець, з великими можливостями. Недоліки, звичайно, існують, але це притаманно будь-яким складним програмним продуктам. Тому, там, де не підходить WordPress чи моя самописна cms, ставиться Joomla.

Недавно стикнувся з нехорошим глюком в Джумлі версії 1.7.

Глюк недобрий тим, що він прихований. На одному молодому сайті (з двигунцем Джумли) я поставив кілька мов. А в опціях відзначив, щоб адреса основної мови була тотожна домену – тобто, не site.com/uk, а просто site.com.  Все працювало добре і відображувалось правильно. А от індексуватись сторінки сайту чомусь не хотіли – ні в Гуглі, ні в Яндексі. Головна сторінка присутня, а інші не індексуються. Гугл ще додатково сказав, що існують якісь проблеми з перенаправленням.

Довелося дослідити http заголовки, і виявилось, що site.com дає перенаправлення на  site.com/uk, а site.com/uk перенаправляє на site.com – HTTP/1.1 303 See other. Як завжди, дитяча помилка програмістів, притаманна серйозним проектам. Безплатним продуктам це ще можна якось пробачити (як Джумлі), але таке нерідко спостерігається і в платних кодах (наприклад, в комерційних плагінах то тієї ж Джумли). Я вже зібрався руками порпатись в файлах Джумли, але оновлення до версії 2.5 вирішило проблему – HTTP/1.1 200 OK .

3 КОМЕНТАРІ

    • То не для розповсюдження 🙂
      Можу лише сказати, що вона не використовує бази даних, а зберігає інформацію у файлах. Тому, підходить, якщо потрібна швидкість на дуже простих, ненавантажених трафіком, сайтах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я