Фільм “Зіннентунші”, 2010, Швейцарія

1184

Зіннентунші (Лялька пастуха / Пастушья кукла / Sennentuntschi)
2010, Швейцарія
Sennentuntschi Зіннентунші

Не чекав від швейцарського кіно такого достойного продукту. Містика – не містика, але моторошний детектив із заплутаним сюжетом та еротичними вкрапленнями вийшов цікавий і колоритний. У фільмі достатньо незрозумілостей і недоречностей, але порівнюючи його з більшістю трилерів, а особливо з німецькомовними фільмами, бачиш, що це одна з кращих кінострічок такого жанру останнього часу.
Я навіть трейлер даю німецькою мовою, бо так особливо відчувається своєрідний стиль Зіннентунші.


У 1975 році десь в Швейцарських Альпах в невеличкому містечку сталися події, які не можна назвати ординарними. Спочатку несподівано повісився місцевий священнослужитель, потім в містечку з’явилася загадкова німа дівчина, яка викликала забобонний страх у жителів поселення. Її почали вважати відьмою. За дивну дівчину заступився поліцейський, який хотів розплутати таємницю, пов’язану з минулим прекрасної незнайомки.
Всі ці події переплетені з легендою про Зіннентунші – містичною лялькою, завдяки якій пастухи в горах викликали собі жінку для утіх. Побічним ефектом такого задоволення була смерть і таксидермізація чоловіків.
Розв’язка історії (дещо несподівана) вийшла хоч і логічною за детективною складовою, але залишила декілька незрозумілих моментів, які, зрештою, не сильно псують враження від фільму.

Відзнято, змонтовано, оброблено фільм добре. Режисура на висоті, актори шикарні.
Я б, даючи волю своїй фантазії, додав би більше відвертого еротизму (бо вийшло якось ні те, ні се) – а ж виконавиці головної ролі є що показати. Роксана Мескида – гарна дівчинка.

Від enter.lviv.ua за непоганий, інтригуючий європейський фільм Зіннентунші – 7.5 з 10

3 КОМЕНТАРІ

  1. Давно шукаю хороший містичний тріллер, тому Ви мене заінтригували, перегляну цей фільм. Хоча на російському “кінопошуку”, єдиному хорошому сайті-оглядачі кінофільмів, який я читаю (більше хороших не зустрічав, порекомендуйте, якщо знаєте), рейтинг “Зіннентунші” всього 6 із 10, і відгуки про фільм посередні. Та я вже переконався, що рейтинг і відгуки справа відносна, є хороші і глибокі (для мене) фільми, які залишаються непоміченими критиками.
    З одним, що написали на “кінопошуку” про “Зіннентунші” я наперед згідний: якісний детектив із містичним підгрунтям зняти важко і трапляється він рідко. Зі свого боку рекомендую “Ключ від усіх дверей” (The Skeleton Key) із Кейт Хадсон, 8 з 10. Тримає в напрузі до кінця, пристойна гра акторів, досить шокуюча кінцівка, яка ледь проглядується ближче до фіналу. Ще один триллер,”Гра у хованки”(Hide and Seek) з Де Ніро хоча хоча і набагато слабший ніж “Ключ від усіх дверей”, та все ж заслуговує на увагу. Щось у ньому є. Буду вдячний, якщо порекомендуєте свої улюблені містичні триллери чи триллери-детективи.

  2. “Ключ від усіх дверей” теж сподобався (але ж він доволі старий). У цьому плані подібний фільм – “Готика”.
    “Гру у хованки” не пам”ятаю – треба буде глянути.

    Ще на пам”ять прийшло “Око” (з гарнюньою Джессікою Альбою).
    “Будинок біля озера” (з улюбленою Сандрою Буллок)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я