Х-фактор 5 сезон, 3 прямий ефір, 22.11.2014

4356

x-faktor-oksana-marchenko-5sezon-3Вчора, 22.11.2014, у день пам’яті про Голодомор, відбувся третій прямий ефір ікс-фактора п’ятого сезону.

Оксана Марченко вийшла у темній, напівскорботній сукні. Верх плаття був геть невдалий. По-перше, відкриті руки одразу показали свою масивність. По-друге, в планах, де показувався лише бюст Марченко, сукня виглядала мішкувато, як балахон.

І знову в голову лізли думки про те, що являє собою людина, яка любить Україну (треба так розуміти Оксану), відчуває глибину трагедії Голодомору (як здається), але при цьому чудово уживається з антиукраїнськими родичами. Що у неї в голові? Жодних протиріч?

З’явились чутки, що 29-30 листопада при зйомках “Україна має талант”-2015 у Львові будуть акції протесту проти Марченко. Нічого дивного, бо на відміну від інших учасників шоу, які можуть просто відмовчатись, від Оксани будуть вимагати хоча б пояснити свою позицію щодо Путіна. Адже хрещений батько – це не звичайний родич, якого не вибирають. Він, якщо підійти формально, “приймає відповідальність перед Богом за духовне виховання і благочестя”. То Оксану все влаштовує в цій ситуації? Про Медведчука і відношення до Майдану я навіть не згадую – це вже видається чимось дріб’язковим.

Дехто скаже, що це особиста справа Оксани Марченко, і не треба лізти в її приватне життя. Але так вийшло, що вона не проста людина, а публічна особа, телеведуча, популярна у великої кількості людей, і про яку відомо багато фактів. З таких осіб намагаються брати приклад, їх наслідують у багатьох питаннях – від вибору гардеробу до загального стилю життя. Поки що Марченко показує приклад того, що можна закрити очі на всі принципові розбіжності і допустити, що відповідальний за війну в Україні може бути моральним авторитетом для української сім’ї.


Я не впевнений, що на Ютубі не наплутали з черговістю виступів, але прокоментую виступи учасників саме за тією послідовністю.

Дмитро Бабак несподівано заспівав Верше. Завжди ця пісня була пов’язана з жіночим співом. Ну хоч цей момент став якимсь різноманіттям у виступах Бабака (+ хор). Поки Дмитро не надто яскравий, хоч і стабільний.


Олеся Матакова на пісні Огневіч вмикнула стандартні маріонеточні рухи з набору ширвжиткової співачки. Це виглядало нещиро, а часом і огидно. І хоч сам спів був непоганий, але я вважав, що вчора вона опиниться претенденткою на виліт.


Валерія Симулік взялася за народний спів, і все вийшло чудово. Класно, насичено кольорами, проспівала Валерія. Постановка пісні та декорація сцени – на висоті. Тільки різало слух оте “хулі”. Чому “хулі”?  Що за “хулі”?


Владислав Ульянич, напевно, найбільш одноманітний виконавець. Що б він не співав, все виходить однаково, в однаковій манері. Я думав, він також буде цього разу претендентом на виліт.
(на прев’ю відео може бути зображений Каплуновський, але саме відео – з Ульяничем)


Влад Павлюк несподівано ледь не довів мене до сліз. До оригіналу пісні в мене не було сентиментів, і виконання Влада було далеко не ідеальним, але, видно, Павлюк мене вразив на контрасті свого перевтілення – від бесамемучо до психологічно глибокої, української душі. Класно, молодець. Не дарма я радив йому додати трагізму.


Симпатична Санта Данелевича отримала непросту пісню Джамали. Підкреслити зміст та експресію мав антураж у вигляді піщаного насипу. Вийшло нудновато. У Джамали голос такий наваристий, що на ньому борщ зварити можна. А у Санти голос хоч приємний, але надто чистий і прозорий. Надалі треба експериментувати з вибором пісні та постановкою.


Ну дає Ірина Василенко! От у кого виступи на мільйон. Завжди цікаво і слухати, і дивитись. В неї своєрідний голос, вона є симпатичною, але не настільки гарною, щоб відволікати цим від пісні, вона чудово відчуває зміст і вдало підкреслює його рухами та мімікою, а кожну пісню робить різноманітною, інтригуючою. Важко щось додати до того, що каже Сосєдов про неї в коментарях.


Артур Логай вже вичерпав себе на ікс-факторі. Він класний, він різний, він старається, але є межа. Цього вечора він був явно гірший за інших – як в основному виступі, так і за життя. Його “Бегін” запам’ятається мені, як найкращий номер Артура. І молодець, що завжди казав “Дякую” суддям, навіть якщо з ним говорили російською.
А постановку вчорашньої пісні цікаво задумали – навіть був фокус зі зникненням дівчинки у ліжку. Це мало відволікти від вокальних недоліків. Але так вийшло, що сама дівчинка була настільки сексуальною і помітною, що відтінила собою всю пісню, а фокус показали так невдало, що, можливо, його мало хто помітив.


Виступ Тріо “Екстрим” вкотре звернув мою увагу на те, що окремо хлопці співають непогано, але, коли доходить діло до емоційного, акцентованого спільного виконання, то з’являється дисонанс. Бі Джиз – то було круто, а все інше виходить дуже сумнівно.
Ще мінус Сосєдову –  в пісні Пономарьова дівчина гірко плакала, ховаючи обличчя у долонях, а в цей час на сцені танцівницю трусило у психічних конвульсіях. Хто вона така? Помилилась залом?


Кирило Каплуновський – як завжди, непогано проспівав, але чогось у ньому не вистачає. Не вистачає навіть чогось, щоб прокоментувати. На відборі він хоч запізнився на прослуховування до Катамадзе. А тут – про що говорити?


 

Співати “за життя” були змушені Артур Логай (цілком передбачувано) і Санта (цілком непередбачувано). Ці їх виступи за життя були не надто цікавими. Артур Логай залишив ікс-фактор, як вирішилось за надісланими смс-голосами глядачів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я