Схема, монтаж та вибір місця підключення електричного котла опалення

5678

Існують різні типів котлів опалення: на рідкому, твердому, газовому паливі. Але електричні котли користуються все більшою популярністю. Цьому сприяє простота схеми системи опалення та доступність електричного живлення. Часто електричний котел суміщають з газовим. Перед встановленням електричного котла потрібно провести розрахунок витрат і правильно розробити необхідну схему встановлення залежно від напруги. Як це зробити?

Переваги і недоліки електричних котлів

Відгуки про роботу електрокотлів можна знайти на спеціалізованих будівельних форумах або послухати поради тих, хто користується ними вже кілька років. Найбільш поширені позитивні та негативні сторони електричних котлів – у табличці:

 

Переваги електричного котла Недоліки електричного котла
Невеликі розміри та стильний дизайн дають можливість встановити котел опалення в будь-якому місці, де є доступ до електрики. Рахунки на електроенергію в зимовий період при опалення площі до 100 м2 досить суттєві. Але якщо порівнювати вартість газу і витрати користувачів газових котлів, то стає зрозуміло, що електрика вигідніше у перспективі.
Простий монтаж з мінімальними витратами. Електроенергію відключають частіше, ніж це може статися з подачею газу. Особливо відчутно це під час осінніх профілактичних робіт або при аварійних відключеннях через перевантаження електромережі.
Надійність і простота в роботі дозволяють керувати котлом без спеціальної підготовки. При стрибках електрики котел може згоріти або відключитися
Простота регулювання температури. В деяких моделях є датчик температур. Це значно скорочує витрати на електроенергію.
У деяких моделях є можливість нагріву проточної води (два контури), що дає можливість заощадити кошти і не встановлювати колонку. Тим більше, що монтаж колонки потребує спеціальних дозволів.
Електричному теплогенератору не потрібен димохід, а для установки використовуються звичайні слюсарні ключі.
Обслуговування та ремонт можна здійснювати своїми руками.
ККД вище, ніж в газових котлах та котлах на твердому паливі.

Вибір місця встановлення

Електричний опалювальний прилад можна розмістити в будь-якому місці будови, де є вільний доступ для монтажа та обслуговування котла. Залежно від потужності приладу визначають необхідну електролінію – напругу струму та кількість фаз.

Виробники пропонують два типи електричних котлів: підлоговий та настінний. Підлоговий – як правило, більш потужний, призначений для обігріву площі понад 600 м кв. Потужність такого теплогенератора сягає більше 60 кВт. В такому випадку доцільно використовувати трифазну розетку.

Настінні котли послуговуються меншою потужністю 5-60 кВт і здатні обігріти площу менше 600 м кв. Загалом, електрогенератор потужністю більше 12 кВт підключають тільки в трифазну розетку.

Також важливо пам’ятати, що нижній патрубок потрібно розміщувати нижче радіатора, щоб вода вільно циркулювала в системі.

Особливості обв’язки та підключення котла

Перед підключенням електричного котла опалення необхідно визначитись зі схемою обв’язки. Вона схожа на схему встановлення газового котла, але при цьому нема потреби в додатковому облаштуванні. Головне – щоб було електропостачання. Схема обраховується залежно від потужності котла та кількості контурів. Встановити апарат можна самостійно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я