Чому лікарі про це мовчать?!

2474

ВРАЧИ МОЛЧАТ ОБ ЭТОМ!
“Сік лимона від всіх хвороб”, “Настій шкірок граната – це універсальні природні ліки”, бла-бла-бла – соц. мережами шириться хвиля постів про чудодєвствєнниє природні лікарські засоби. Не треба йти до проктолога – засуньте огірок собі в дупу. Не робіть рентген у травматолога – нехай бабка з сусіднього під’їзду помолиться і помочиться вам на ногу.

Про що це свідчить? Якщо закон не виконується, а чиновники не роблять свою роботу, то чиновників кидають у смітники – починається самосуд. Якщо медики вкрай некваліфіковані, не турбуються про пацієнтів і думають лише про наживу, хворі починають займатись самолікуванням.

Русский вестник

Я дослідив, звідки до нас прилізли ці “шкірки гранатів”. На сайті “Русский вестник”, поруч зі статтями: “Киевскую хунту призвали к ответу”, “100 тысяч верующих поклонились мощам Святителя Спиридона Тримифунтского”, “Не забывать величие России“, знаходиться текст декого, хто називає себе “Г. И. ГЛУБОКИЙ”. Стаття починається з такого глибокого заголовка: “КАК ИЗБАВИТЬСЯ ОТ ВИЧ-ИНФЕКЦИИ И СПИДа, И ЧТО ЭТО ТАКОЕ“.

З тексту ми одразу взнаємо, що Г.И. Глубокий працював у “НИИ крупного научно-производственного объединения” і не мав нічого професійно спільного з медициною.  Але це не заважало йому займатись “лікуванням медикаментозно невиліковних хвороб” народними методами.
Про рівень освіченості автора говорить і його прагнення лікувати таку “хворобу”, як дисбактеріоз, хоч, насправді, це не хвороба, а наслідок хвороби (і якої саме – ще невідомо).

Якщо пропустити конспірологічний текст, де автор переконливо доводить, що ВІЛ та СНІД – це вигадки медичної науки, щоб знищувати народ руками лікарів, ми дійдем до власне згадки про гранатові шкірки:

Мною найдено, открыто и запатентовано (приоритет с конца 1996 г.) универсальное природное лекарство: водный настой сухих корок плода граната. Оно излечивает от поражения любым штаммом (за 5 часов или за неделю) следующих заболеваний:
1. Дизентерия – за 5 часов.
2. Сальмонеллез (известно около 400 штаммов) – за 5 часов.
3. Холера – за 5 часов.
4. Брюшной тиф – за 5 часов.
5. Язва желудка – за неделю.
6. Язва кишечника (тонкая кишка) – за неделю.
7. Колит (толстая кишка) – за неделю.
8. Дисбактериоз – за неделю.
9. Острый аппендицит – за 5 часов и необходимсть в хирургической операции отпадает.

Я нагадаю, що гострий апендицит відноситься до розділу ургентної хірургії. Хворого необхідно екстренно класти в лікарню на операційний стіл, щоб не допустити серйозних ускладнень і навіть смерті пацієнта. Але Г.И. Глубокий стає в дверях і кричить: “Не пущу!”. Він дає хворому випити чарівного зілля, і через п’ять годин осоромлені лікарі забираються геть. Вони будуть мовчати, бо тепер знають, що нова панацея здатна залишити їх без роботи.  😉

Я не великий знавець медицини і не буду зараз прискіпуватись по всіх пунктах. Просто узагальню, що автор методики стверджує, буцімто відвар… перепрошую – водяна настоянка сухих гранатових шкірок здатна вбивати саме хвороботворні бактерії, а корисні не чіпає. Це, як на мене, сильно попахує містикою, бо наділяє рослину божественною здатністю розрізняти, що людині корисно, а що шкідливо. Ліки, нагадаю, діють у відповідності до того, що шкідливим вважає на даний момент медицина.

Також не ясно, чому в такому випадку не пити цей відвар постійно – з метою профілактики, зокрема? Автор приховує від нас, чому він радить робити “перерву у лікуванні”. Про якусь достовірність його практичних діянь я вже мовчу – назвати звичайну срачку холерою і успішно перемогти її за п’ять годин звичайним питвом, багато розуму не треба.

srachka

А чому ж тоді це працює?

Знаю, багато хто одразу наведе приклади того, як їм щось з нестандартних методів лікування допомогло. Ну, допомогло – та й на здоров’я! 🙂 Хіба ж хто буде обурюватись, що вам стало краще? Цілком допускаю, що існує щось, що ще не достатньо досліджено наукою.
Але чи ви впевнені:

 • що це не чиста випадковість (пройшло само собою)?
 • що це не ефект плацебо  (сильна штука, насправді)?
 • що те, що допомогло вам, не зашкодить іншим?

Ви дійсно впевнені, що ваша хвороба повністю відступила, а не перейшла у приховану хронічну фазу і не призвела до побічних ускладнень?

Експериментувати над собою вам навряд чи хтось зможе заборонити. Я й сам люблю це практикувати. Але давайте чесно дамо собі відповідь – якщо близька вам людина (кохана, дитина, мати…) отримає діагноз “гострий апендицит” (тьху, тьху), то що ви виберете: прийом у лікаря та операцію чи прийом гранатового відвару та очікування?

Я б ще зрозумів, якби знахарські методи не заважали лікарняним процедурам, не були протипоказані, узгоджувались з лікарем. Але ж тут нам явно пропонують небезпечне взаємовиключення. Звідки така сліпа довіра до слів абсолютно невідомої людини і бажання радити такого пройдисвіта своїм знайомим?

А шарлатанам треба бути більш послідовними: давайте тоді вже без оцих усіх академічних штучок, типу: “дисбактеріоз”, “виразка”, “холера”. Якщо не довіряєте медицині в лікуванні, то не довіряйте і в діагностуванні.  Логічно? Кажіть, як у середньовіччі: “при болях у животі…”.

Що я хочу сказати… Розповсюджуючи такі матеріали, ви ніби заохочуєте читачів займатись самолікуванням, а не шукати кваліфікованого лікаря. При цьому ви, фактично, берете на себе відповідальність за всі можливі наслідки. Ви думали про це?

І добре, коли все виглядає, як явна шизофренія – тоді хоч можна просто посміятись:

5 КОМЕНТАРІ

 1. 9. Острый аппендицит – за 5 часов и необходимсть в хирургической операции отпадает … пацієнт успішно відправляється в морг :\

 2. Згадалося)) Я двічі зверталася до нетрадиційної медицини, але там був один важливий нюанс. В обох випадках лікарі були справжні, дипломовані і практикуючі у нормальних лікарнях. Перший випадок – голкотерапія. На мене не подіяло взагалі, але мануальна терапія штука дуже специфічна, а я не так багато про то знаю, щоб писати об’єктивно.
  А другий лікар то була травниця. Там ніяких вам настоїв шкурки чогось там. Був збір із мінімум п’яти трав, який пився курсами з перервою (з травами то так є, не все можна пити постійно, яким би цілющим воно не було). Ну, але з гастритом місяць пити відвар ромашки, фенхеля і вереса (чи чого там), то і до травниці не треба йти. Очевидно, що воно помагає. І там кожному пацієнту видавався аркуш А4 ледь не з присягою, що він все одно лікується і спостерігається у лікаря.
  А ті, що звертаються до шарлатанів, підозрюю, що і діагнози собі самі ставлять. Я не знаю, скільки треба того розуму, але з гострим апендицитом не уявляю, хто би на то повівся – то вже звучить як анекдот. =)

  • Все вірно… крім того, що голкотерапія і лікування травами – це якраз таки традиційна, древня медицина. 🙂

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я