Статистика останніх тижнів на Гугл Аналітіку (для Ентера) по бровзерам:
Opera 32,22 %
Firefox 31,81 %
Internet Explorer 23,66 %
Chrome 9,99 %
Safari 1,01 %
Мене дивують відвідувачі. Те, що ІЕ прямує донизу, зрозуміло з різних причин. Але чому Опера на першому місці? Чому не Фаєрфокс, чому не Хром? І в того, і в того є свої переваги, свої позитивні особливості. Але що такого прекрасного в Опері? Причому, Оперою користуються в основному на просторі екс-СРСР. За кордоном – це дивина, і мало хто взагалі розраховує на цей бровзер…
Ним би я користувався в останню чергу (хіба би тільки Сафарі на останньому місці залишив), бо іноді цей бровзер так… по-особливому (м”яко скажу) відтворює сторінки, що просто майка загортається (вислів такий – не сприймайте буквально). Навіть ІЕ не здатен до таких сюрпризів. Опера може просто тупо не показати взагалі якийсь елемент сторінки. Не дивуйтесь, якщо відвідуючи Оперою якийсь закордонний сайт, вам щось буде не зрозумілим – цілком вірогідно, ви не бачите всього, що там заплановано.

Чому Опера? Ну як вам таке:
1. Нежруча до ресурсів
2. Шустра (як старт так і в роботі)
3. Опера турбо для користувачів з лімітами (3g наприклад)
4. Банальна звичка (наслідок дайлапних часів коли прогружати картинки через рядок було дуже круто)
За 4 взагалі треба одразу Оперу викинути: паскудити картинки без ініціативи і згоди користувача – це нонсенс.
1-3: ну, тут, як на мене, Хром вставляє Оперу однозначно.
За 3 точно не вставляє. “Опера турбо” це їх халявний проксі сервер, що стискає трафік (так, в тому числі і паскудить картинки, але це налаштовується) і економить його в середньому в 3-4 рази. Для 3g-шників має зміст.
Опера мій найперший і найкращий переглядач.
“економить його в середньому в 3-4 рази” – тут я погоджуюсь, що є резон.
Отже, третина відвідувачів сидить на 3g 😉
“але це налаштовується” – налаштовуватись мало би у зворотньому напрямку. А то я поставив клієнтам Оперу (для експерименту) – і побачив страховидло.