Якби не “паніка”, не знали би про A/H1N1

765

Чотири висновки щодо свинячого грипу у Львові (Західній Україні)
пункт 1.

Уряд на чолі з прекрасною маркізою прекрасно освоює кошти, зокрема 50 млн. грн. навесні, які мали би піти на боротьбу з хворобою. 50 реальних лимонів напевно тільки вмістом вітамінів зараз принесли би більше користі, ніж ті містичні весняні.
Пишуть, що Мінздоров закупив американські тест-системи iQ5 компанії Bio-Rad. Мало того, що вони набагато дорожчі від тих, що пропонувалися на тендері, то вони ще й не працюють без певних додаткових елементів. Ця інформація відповідає на мої питання щодо того, чому так довго ніхто не визначив, який у нас вірус.
При Міністерстві існує і Центр грипу. Зараз там працює (числиться) одна людина – О. Гриневич, який є колишнім працівником британської фірми, що поставляє вакцини для щеплень (що одразу дещо звужує спектр вирішення проблеми – вам не здається?). І взагалі, Центр знаходиться на реконструкції…  до зими…
Яким чином взагалі проводиться моніторинг захворюваності на грип (і який саме грип) в Україні? Чи можна вірити показникам минулих років?
Ситуація ускладнюється тим, що люди займаються самолікуванням. Я не брешу? Ви ж напевно самі все добре знаєте. Або лікар, прийшовши до вас і прослухавши дихання (в кращому випадку), скаже – ну, самі подивіться там в інтернеті, чим зараз лікуватись… От наступного разу вже такого лікаря і не викликають без потреби (бо це скорше розповсюджувач зарази між людьми, ніж лікар).  Хай випише лікарняний – і “дапабачення”.
Телевізійна реклама усіляких супер-пупер-помічних засобів (від простуди, грипу і т.д) лише сприяє самолікуванню. Часто ми навіть не розуміємо, що нам впарюють не ліки, а засоби, що усувають неприємні симптоми хвороби. Прийняв пігулку – голова не болить, тіло не ломить – і шурує інфекція на роботу, в маршрутки і магазини.
Такі випадки взагалі в статистику не йдуть. Тому вірно казала жіночка (не пам”ятаю хто) на нараді з Ющенком – зараз потрібно обдзвонювати людей і таким чином збирати статистичну інформацію про поширення епідемії.

Гінекологічним проблемам треба присвячувати окрему увагу  http://navimed.com.ua/konsultaciya_vracha/konsultaciya_ginekologa/. Регулярні огляди в лікаря – запорука ефективної профілактики.

Тепер – увага – багато хто (з лікарів в тому числі) стверджує, що ситуація абсолютно нормальна і не відрізняється особливо від минулорічної – як за числом хворих, так і за смертністю. Просто раніше смерть від пневмонії, як ускладнення від грипу, записували на пневмонію, а не на першопричину – грип. А новинка сезону –  A/H1N1 відомий вже 70 років (і, відповідно, ним давно хворіють).
Цілком можливо…  ми ж не орієнтуємось у статистиках, медичних новинах та вірусній структурі…
Єдине, що можемо сказати – епідемія вірусу є, в декого виявлено каліфорнійський вірус, дехто помер від ускладнень після грипу (пневмонії).

Але… Чисто суб”єктивне враження – щось занадто багато хворих серед знайомих та багато звісток про смерть після грипування (на щастя, тьху-тьху – йдеться про третіх осіб).

Панічні прояви у вигляді байок про тиф, легеневу чуму, оприскування міст невідомою рідиною поки залишаються байками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я