Грип. Профілактика. Лікування.

871

Чотири висновки щодо свинячого грипу у Львові (Західній Україні)
пункт 4.

Читаю в Інтернеті, що пишуть про “наш” грип.

Автори епідемічних районів цілком логічно стурбовані ситуацією (хворобою та смертями, викликаних нею), занепокоєні чутками про чуму та “оприскування”, обурені відсутністю ліків та масок в аптеках.

На сайтах Центральної та Східної України (не кажучи вже про Росію) починає розвиватись, я б сказав, антипаніка – тобто, агресивне засміювання “паніки”, глузування над носінням масок, геройські наскоки на грип і такі впевнені стверджування, що ситуація нормальна, наче вони тільки що прибули з нудного чергування у львівській лікарні.
Ну і, звісно, це все одразу прив”язується до політиків та чиновників.
Наші політики та чиновники – це рідкісні покидьки, звичайно, але я поки що схильний вважати їх лише паразитами, що користуються ситуацією, а не авторами паніки.

Отже, відкинемо надмір песимізму і надлишок оптимізму – залишимо конкретні поради щодо того, як потрібно себе вести, щоб не захворіти на грип, і що робити, захворівши.

– Не потрібно закупорюватись в кімнаті і вмикати обігрівальні пристрої, що сушать повітря. Провітрюйте частіше кімнату, зволожуйте повітря, робіть вологе прибирання, зокрема, пилососами з аквафільтром (пылесосы с аквафильтром) . Прибирання, коли використовується аквафільтр, добре тим, що пилюка затримується водою, а не розпорошується у повітря. Щоб не пересушувати слизову оболонку і тримати її у стані, що здатен протистояти заразі (місцевий імунітет), можна закапуватись фізіологічним розчином.

– Носити маску бажано лише при скупченні людей. Маска не врятує від вірусу, але зменшить його кількість, що проникає в організм з пилом та вологою, і полегшить перетікання хвороби. На відкритому повітрі носити маску скорше шкідливо, ніж потрібно – вона лише намокає від вашого дихання і створює сприятливе середовище для мікробів.

– Не потрібно нажиратись піґулками та горілкою з часником – це не відлякає вірус (так само, як оксолінова мазь). Краще нормально харчуватись, поповнювати організм вітамінами (особливо вітаміном С).
Вчасно лягайте спати, не перевтомлюйтесь.

– Намагайтесь уникати безпосереднього спілкування з іншими людьми. Постійно мийтесь. Моя кицька вилизується щохвилини і ніколи не хворіє (жартую).  Прийшовши з вулиці, ретельно вимийте руки, вимийте лице – вірус проникає в організм через слизову оболонку – рот, ніс, очі.

Якщо у вас піднялась температура, болить голова, ломить тіло – обов”язково викликайте лікаря. Проконсультуйтесь у знайомих лікарів – від додаткової інформації не відмовляйтесь. Поки чекаєте дільничого пийте побільше (1-2 літри в день)  – не гарячої рідини, близько 40 градусів… (не плутайте з горілкою).
Якщо температура дуже висока, то застосовуйте парацетамол або ібупрофен. При складній ситуації, якщо чотири дні ситуація не покращується, варто трохи запанікувати і продовжити лікування під більш прискіпливим наглядом медперсоналу у лікарні.
Самі розумієте – краще проявити надмірну обережність і турботу (про себе чи про своїх рідних), ніж стидатись антипанікерів і допустити непоправного.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я