Вибори в Тернополі

709

Тут у сусідній області сталась певна акція. Це вибори в облраду, що відбулись в неділю. Не буду виясняти всю легенду, що передувала цій історії, але за своїм значенням ця акція значно перевищила локальні межі.

За попередніми даними…
Найбільше голосів набирає Свобода – 34%. Тягнибок, задоволений наче прадавній український мастодонт, вже думає замахнутись на президентське крісло. Вітренко теж про це мріяла, здається…
Єдиний Центр – 14%. Яскравий приклад того, що будь-яке фінансово-адміністративне угрупування може успішно (правдами і неправдами) пройти випробування виборами лише завдяки організаційній роботі. Якихось виразних політико-економічних стратегічних посилів чи агітації від них не спостерігав (крім звичного: ми – за Україну, а вони – за Кремль).
Партія регіонів – майже 10%.  Не дивуюсь, бо і у львівських дільницях навіть у період революції за ПР могли давати стільки голосів. А тим більше зараз, коли комуністи у депресії (після аморального скандалу Симоненка, а також гоніння на Грача), і електорат яких завжди відтягували на себе “регіони”.
БЮТ – 8%. Виняткова здатність бютівців налаштувати проти себе всіх, економічні негаразди в країні при їх беззубому уряді, горезвісне “загравання з Кремлем”, неготовність до виборів та незграбні потуги зірвати проведення виборів призвели до такого провалу.
Блок УНП – 8%. Тема патріотизму у західняків завжди настільки популярна, що голоси дістають усі бажаючі на цьому понаобиратись.
НСНУ – 5%. Ностальгія за романтичними часами, коли дорога здавалась прямою і безперешкодною, сонечко сходило у безхмарному небі над пшеничним полем, а солов”ї співали українською мовою у вишневих садках.
Блок Литвина – 3%. Дядько при владі, намагається сильно у розбірки не встрягати, при цьому багато балакаючи про народ і країну. Процент зрозумілий.

Якщо врахувати, що багато виборців не прийшли, то отримані результати не здаються такими вже й нереальними.

Які висновки?
Явний удар для Тимошенко.
Успіх радикальних націоналістів згуртує українофобів в інших регіонах (це дуже небезпечно).
ЄЦ намацав якусь нову суперуспішну технологію на виборах або удосконалив стару (не знаю, наскільки чесну – але ефективну), залишаючись при цьому цілковитим пшиком як партія.
Яценюк профукав момент для старту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here