Що робити, якщо звучить сирена?

3440

Коли заревіли сирени у Львові, я не побачив, щоб по вулицях бігали люди у пошуках сховища. Що за наївна безпечність така? А раптом Путін скинув на місто якусь термоватну бомбу?

Ми вже звикли, що сирени ревуть лише для перевірки самих сирен. Ніхто не збирається перевіряти, якими мають бути дії населення і можновладців міста у випадку надзвичайної ситуації.

syrena

Пам’ятаєте, як Остап Бендер загубив радянського міліонера Корейка? На вулицях містечка проводили навчання з уявним ураженням хімічною зброєю. Хто не вдягнув протигаз, того патруль забирав у спеціально відведене приміщення на лекцію. І всі знали, що треба робити. Дієво!

А що в нас за інструкцією має робити людина, коли спрацювала сирена з сигналом “Увага всім!”? Вмикати радіо Шансон? Брехунці-колгоспники залишились, напевно, лише в століттями неремонтованих квартирах бабусь-одиначок. Телевізорів у багатьох просто вже нема, а якщо і включиш ящик, то побачиш російський телесеріал або рекламу, навіть якщо тривога буде бойова:

– Набридли звуки сирени? Замов у нас улюблену мелодію для сповіщення про ядерний вибух.

Треба ж крокувати у ногу з часом. Всі соціально активні люди зараз користуються інтернетом та мобільним зв’язком. Робіть централізоване оповіщення. І робіть оповіщення навіть в тому випадку, якщо тривога навчальна.

Не звук сирен треба перевіряти, а дії людей. Якщо ти чиновник з МНС, включи сирену і дай текст на радіо, тб, соц.мережі, смс на мобілу: “Увага! Ви чуєте звук сирен. Це навчальна тривога. А у випадку бойової тривоги будьте готові виконати ряд дій, які врятують життя вам і вашим рідним. Детальніше – на сайті  “Тривога.уа” (для прикладу)… репост! репост!”

hero_phone_1x-screen1-engПоки я писав цей текст, з’явилось повідомлення, що Фейсбук зробив реальний крок першим – вводить систему Safety Check, яка буде перевіряти користувачів соц.мережі, якщо вони опиняться в зоні стихійного лиха.

Корисний крок вперед. І не треба чекати, доки у якогось чиновника в залишках мозку щось встрелить, щоб він почав думати, обдумувати, планувати і реалізувати щось, що не стосується лише його кишені.

Єдине що викликає питання – це наявність вай-фай. Щось сумнівно, що серед руїн міста після землетрусу чи цунамі можна буде знайти місця з діючим конектом до інтернету. З мобільним зв’язком, думаю, ситуація буде кращою.

1 коментар

  1. Насправді Ти підняв дуже важливу тему – на ті сирени я давно не звертаю уваги … Ну хіба можу матюкнутись про себе – типу ото знову шумлять надурно :-\

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я