Що означають кольорові смужки на тюбику

17224

Дружина заскочила несподіваним питанням: що означає кольорова полоска (смужка) на тюбику (крем, зубна паста, гель) на місці спайки?

За деякими версіями, знайденими в інтернеті, колір смужки начебто означає якість продукту у тюбику, наприклад: якщо полоса чорного кольору, то це 100 відсотків хімії, синя – 80% хімії, а 20% натуральних речовин, червона полоса – 50 на 50, а зелена – стовідсотковий вміст речовин лише природного походження.

Це все дурня.
Ну, самі подумайте, з якого дива таку інформацію потрібно було б показувати таким дивним, шпигунським чином? Я вже не кажу про те, що важко уявити сучасний запакований продукт без хімічних додатків.

Насправді, смужка – це технологічна мітка, що використовується на виробництві. Вона служить для розпізнавання автоматикою керуючих символів під час виготовлення тюбиків. Часом можна помітити, що присутні навіть дві мітки – горизонтальна і вертикальна. Автомату потрібно знати, в якому місці та під яким кутом потрібно розрізати пластиковий рукав, а також як спаяти і зробити шов. Для цього під час друку зображення і вводять додаткові смужки у вигляді прямокутничків, що добре контрастують на фоні (темне на білому або біле на темному) і керують процесом фасування тюбиків.

Як правило, технологічні полоси кольором співпадають з кольором штрих-коду, бо, фактично, виконують подібну функцію – розпізнаються сканером і передають автоматиці якусь інформацію.

А для того, щоб взнати, з яких речовин складається вміст тюбика, достатньо просто почитати написи на ньому – виробник зобов’язаний все описати в тексті, а не шифрувати важливу для споживача інформацію у полосках, крапочках, хрестиках чи інших елементах дизайну та технічних позначках.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Бляха, дякую. Дуже цікава деталь. Виникла ідея – залишати всюди або подекуди дивні мітки, смужки і нолики, а потім наповнювати їх сенсом, або робити це перед нанесенням. В будь якому разі це збільшить концентрацію нерутини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я