Гігантські вантажівки Berlіet T100

1058

Серед гігантських вантажівок компанії Berlіet – вантажівка T100 (вантажопідйомністю ні багато, ні мало, а 150 тонн) стоїть окремо. Мало того, що створена в 1959 році машина була з кабіною, розташованою над двигуном, так вона і служила іспитовим стендом для деяких дуже цікавих рішень. Яких саме?


По-перше, кабіна… у такій кабіні можна було б жити. Цілком можна порівняти з однокімнатною радянською квартирою тих років, між іншим! Стеля низькувата, зате другий поверх. Шестисотсильный двигун (потім його розкрутили до 700) дозволяв цій машині рухатись на дорогах зі швидкістю до 60 км/год, але при її ширині 4.8 м про звичайні дороги краще забути. А то якась малолітражка під колесом хрупне – і не помітиш.

Машина ця, як не дивно, робилась не для якогось замовника, а спеціально на виставку й для експериментів, тому ніякою роботою, типу підкорення Сахари, як попередні машини цієї серії, вона себе не прославила. Потусила по виставках, покаталася по Америці і Європі – і була використана як іспитовий стенд.

Зокрема , саме на ній в 1962 році випробовувався газотурбінний двигун Turbomeca потужністю 1000 к.с. – думаю, що саме через простору кабіну, у яку можна було посадити юрбу інженерів з їхнім устаткуванням. Однак, від використання ГТД тоді відмовилися – занадто багато клопоту було з ними, овчинка, у підсумку, не коштувала вироблення.

До 1964 року четвертий T100 підійшов у нікому не потрібному й особливо не цікавому виді, – робоча кар’єра в нього не відбулася, експериментальна закінчилася, так що відправили його в утиль. А ще через три роки, в 1967 році й саму фірму Berlіet, справи в якої йшли неблискуче, купив Сітроен, у лінійці якого місця супергігантам уже зовсім не знайшлося…

http://avto-vip.com/gruzovik-berliet-t100-kogda-frantsuzyi-byili-bolshimi-1589.html

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here