Експеримент Форера

3394

Вам потрібно, щоб інші люди вас любили і захоплювалися вами. Але ви і досить самокритичні. У вас є багато прихованих можливостей, які ви так і не використали собі на благо. І хоча у вас є деякі особисті слабкості, ви, загалом, здатні дати собі раду з ними.
На перший погляд, ви дисципліновані та впевнені в собі, але насправді ви схильні до хвилювання і нерішучості. Часом вас охоплюють серйозні сумніви, чи прийняли ви правильне рішення, чи зробили правильний вчинок.
Ви віддаєте перевагу певній різноманітності в житті, рамки й обмеження викликають у вас незадоволення. Також ви пишаєтеся тим, що мислите незалежно, ви не приймаєте чужих тверджень на віру без достатніх доказів.
Ви розумієте, що бути занадто відвертими з іншими людьми – не дуже мудро. Іноді ви можете бути екстравертними – привітними й товариськими, іноді ж – інтровертними, обережними і стриманими. Деякі з ваших прагнень доволі нереалістичні. Один з ваших головних життєвих пріоритетів – безпека.

Наскільки цей “гороскоп” підходить до вашого образу?  Згідно ефекту Форера (психолога, який в 1948 році провів психологічний експеримент) цей текст оцінюють в середньому у 4.26 бала за п’ятибальною шкалою, якщо опитуваний впевнений, що характеристика призначалась саме йому.
Ефект Форера також відомий, як “ефект Барнума” – відомого містифікатора, що експлуатував цю ж особливість людської психіки – сприймати розпливчасті характеристики, як свої власні. Зрештою, астрологи, гадалки, віщуни, пікапери і т.п. – “спеціалісти” з цієї ж когорти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я