Канадські вовки-гіганти в житті якутського суспільства

8504

Приклад маразму. Запримітив на одному російському сайті фотку з вервицею вовків у снігах. Фотографія з тегами “Якутия” і “Общество” підписана так:

Волчья стая. Впереди идут трое самых слабых и больных. Если засада – то убьют впереди идущих. Еще эти слабые волки должны снег протоптать и сохранить силы для последующих.
За ними пятерка матерых волков – мобильный отряд авангарда. Посередине – 11 волчиц.
За ними тоже пятерка матерых волков – арьергард.
А позади всех идет чуть в отдалении сам вожак. Ему необходимо видеть всю стаю целиком и контролировать, регулировать, координировать и давать команды.

vovk

Ну а що? Кисельову можна смоктати палець вигадувати, а редактору якутської газети ні? Шкода лише, що текст пішов гуляти по вкантактам (чи навпаки – звідти у газету), і тепер інтернет-спільнота буде вважати, що у вовків вожак зграї йде не попереду, а плентається позаду і дає команди. Тепер багато людей навіть будуть вважати, що основний ворог вовків у природі – це якась таємнича засідка (напевно, засідка оленів з кулеметами), через яку в хижаків виробилась звичка гнати попереду найбільш кволих. І не гребе, що йти першим по снігу важко навіть сильним особинам.

Насправді, автор цих текстів підсвідомо переніс правила поведінки СВОГО суспільства на спільноту цих тварин. От саме так він розшифрував це зображення, бо живе в такій країні, де вожак ховається за спинами матьорих самців, які гонять попереду найбільш слабких, щоб ті розчищали їм дорогу і були мішенню у випадку небезпеки.

Я вирішив трохи дослідити долю цієї фотки. Виявилось, що це вовки з Айдахо. Канадські сірі вовки можуть важити 80-100 кг. Величезні звірі. Вовки-гіганти.

bigbadwolf

Певний час, до 2009 року, канадські вовки знаходились у Червоній книзі. В 1995 році в Йеллоустон та Айдахо були доправлені і випущені на волю 29 вовків найбільшого та найагресивнішого підвиду – Canadian MacKenzie Valley Gray Wolf .

Зараз все більше розмов про те, що їх кількість треба активно регулювати: мовляв, такі хижаки становлять загрозу і оленям (кожен з’їдає 24 оленя на рік), і худобі, і людям (є трагічні випадки).

За різними даними на сьогодні в західній Канаді популяція вовків-гігантів налічує від 800 до 2000 особин. Дехто продовжує наполягати, що вовків треба берегти, а дехто вимагає збільшити відстріл (на зображенні зверху теж не дружні обійми, а фото з трофеєм).

канадський вовк

Повертаючись до якутського сайту… треба відзначити, що автор тексту неабиякий спеціаліст, якщо зміг розпізнати на фото, де хворі вовки, де самки, де самці. Якби він ще сказав, яку саме команду в цей момент дає вожак, то я був би остаточно вражений. Очевидно, що вовк дав би команду, не вигадувати бздур. А також повідомив би, що він, насправді, скоріше за все – вовчиця.

1 коментар

  1. Данная статья – реальный пример подмены информации и изменения человеческого мышления! На самом деле в дикой природе у волков нет естественных врагов, поэтому засаду им ждать попросту неоткуда. Впереди идет именно вожак стаи, и не кто другой! Именно он, как самый сильный и опытный самец в стае прокладывает дорогу к местам охоты. За ним идет альфа-самка и второй по иерархии волк в стае. Затем идут самые сильные и выносливые волки, потом подрастающее потомство. Замыкает стаю группа более слабых волков. В хвосте стаи плетется самый старый и самый слабый волк. По закону природы выживает сильнейший, поэтому слабые и больные волки не имеют влияния на выживаемость стаи, им достаются только остатки пищи (если стая их оставит) до того момента пока они не сдохнут от голода. Жестко, жестоко?.. Но именно так может выжить стая! Если они начнут кормить слабых и больных членов стаи, то со временем подрастающее сильное поколение обессилит от недостаточного количества пищи и стая вымрет.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я