Рабів до раю не пускають?

7268

Часто потрапляє на очі фраза “Рабів до раю не пускають”, завдяки, зокрема, однойменному громадському формуванню.
Ця фраза мене трохи заінтригувала своєю антихристиянською тезою, бо хто ж потрапляє до раю, як не раби (божі)?
Звідки пішла ця фраза і що означає?
Виявляється, вираз “Рабів до раю не пускають” приписують Івану Сірку – кошовому отаману Запорізької Січі, а, головне – характернику, себто, чаклуну, віщуну. Ну, а таких, як відомо, навіть попи не ховали. Про який там рай взагалі може йти мова?
Отак і живем, поєднуючи непоєднуване.

4 КОМЕНТАРІ

 1. не всі раби Божі. Є ще й воїни, і у них інший шлях. Сірко говорив про воїнів (воїн не може бути рабом)

 2. У кожного індивіда своя реальність і своє уявлення про рай. Фраза “рабів до раю не пускають”, яка сказана Іваном Сірком, означає тільки те, що в рай Івана Сірка рабів не пускають. І все…
  Пан Strannick мабуть це мав на увазі, вказуючи на соціальний шар, до якого належав Іван. Оскільки загальновідомо, що у воїнів своє уявлення про рай. Тобто кожен з нас хоча б підсвідомо відчуває, що потрібно і чого не потрібно робити, щоб потім потрапити в ідеальне для себе місце.

 3. “Рабів до раю не пускають” – останній запис, який залишив на своїй сторінці вконтакті 19-річний Устим Голоднюк з міста Збаража Тернопільської області . Юнак загинув 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову.

  Він був одним із тих, кого доля обрала в Небесну сотню нашого майдану – у Небесні Сотні нової України. Джерело: https://nashformat.ua/products/rabiv-do-rayu-ne-puskayut-800844

  Ось стаття в якій людина розглянула твердження про Сірка:
  https://risu.ua/rabiv-do-rayu-ne-puskayut-plid-istorichnoyi-fikciyi-chi-majdannogo-bogoslovya_n111898

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я