DayZ standalone, Дейзі стендалон

3624

Дейзі (DayZ) відродився. Нагадаю, що мова йде про онлайн-симулятор виживання в зомбоапокаліпсисі, де боятись треба інших гравців та голоду, а не лише зомбі. Шкода, що українською мовою про Дейзі мало хто пише, то я спробую час від часу долучатись.

Раніше гра функціонувала, як мод до гри Арма2, що викликало неймовірну кількість проблем з встановленням та запуском. Незважаючи на це, Дейзі стала надзвичайно популярною і завоювала величезну армію фанів. Тому цілком логічно, що автори гри вирішили вийти на новий рівень і випустили абсолютно окрему гру DayZ (standalone).

Зараз гра знаходиться на стадії раннього доступу (на Стім). Тобто, ви платите майже 30 баксів, щоб бавитись вже тоді, коли гра ще не зроблена, а знаходиться на стадії розробки і постійно патчиться. В цьому є певний шарм, бо можна бути свідком того, як в грі з’являються нові предмети, нові території, нові технології. А в Дейзі це дуже важливий момент.

Чим гра приваблює?
По-перше, в Дейзі чудова природа. Часом хочеться просто бігати лісами, полями, горами, селами, щоб насолодитись реалістичним видом усього довкола (зі зміною погоди). Таке враження, наче в Карпатах побував. Та й море недалеко. В стендалон-версії вже з’явились нові міста і заплановано освоєння нових територій на півночі. Завдяки грі, дуже зручно розвивати навички орієнтування на місцевості – це корисно, знадобиться.

Зараз опрацьована місцевість Чорнорусі – це по 40-50 хвилин реального часу віртуального спринту по горизонталі і вертикалі карти. Пішки буде набагато довше.

dayz-standalone-wallpaper-13

По-друге, процес виживання стає все досконалішим. Тепер можна зробити своїми руками шкіряний рюкзак, лук, вудочку, накласти маскування на зброю. Можна нарубати дров, розвести вогнище та підсмажити підстрелене м’ясо чи наловлену рибу. Крафт загалом розвивається і удосконалюється. Можливо, що вогнепальна зброя не матиме такої тотальної переваги, як раніше. Знайти патрони буде важко, а на постріли збігаються зомбаки, які стали більш розумні та агресивні.

По-третє, як і раніше, кожен вхід у гру – це непередбачуваний сценарій, бо з вами на сервері грають інші люди. Зустріч з ними може принести як швидку ігрову смерть, так і приємні миті дружнього спілкування. Оця невизначеність надає особлививого смаку ігровому процесу.

dayz-standalone-wallpaper-15

 

Найбільше я не люблю тих гравців, що плутають Дейзі з КонтрСтрайком. Вони не вживаються в образ і не дають цього зробити іншим, вони прийшли тупо постріляти. А особлива секта ідіотів – це чітери. Цим хворим людям пряма дорога в психлікарню – лікувати свої комплекси, а не виживати в Дейзі. На щастя, античит BattleEye постійно працює над цими проблемами.

Отже, я часом встановлюю гру, дивлюсь, що там цікавого з’явилось, і знову витираю файли. Коли додадуть автомобільну техніку (або мої улюблені велосипеди), можливість зберігати предмети в палатках і сейфах, будувати якісь прихистки – тоді буде зовсім весело.

А поки – відео-летсплей від Burt Gummer

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я