256 день року – програмісти святкують

730

На програміста я не вчився, але прихильність до математики дозволила мені досить спокійно опановувати цю діяльність. Почав я з того, що захотів розібратись в голові Спектрума – старезній приставці до телевізора, яку в нас колись збирали власноруч любителі нових технологій (середина-кінець 80-х). Процесор Z80 був освоєний за допомогою книжечки польською мовою. Мій перфекціонізм довів мене до того, що я програмував навіть не асемблером, а безпосередньо машинними кодами. Ще досі в мене в шухлядах лежать великі зошити, списані цифрами. В той час мене напевно могли забрати на Кульпарківську, як героя фільму “Ігри розуму”…
А потім вже я перекинувся на веб-програмування і вважаю таку роботу творчою та цікавою.

Поздоровляю всіх програмістів з їх днем – адже сьогодні 256 день року. Число 256 є визначним, бо співвідноситься з байтом, восьмирозрядним двійковим числом, що може приймати значення від 0 до 255, разом – 256  (хоча сучасний стан техніки та мови програмування високого рівня не дають приводу програмістам відчувати особливий пієтет до цього числа, та все ж…)

В Росії цей день вже зробили офіційним, а в нас напевно так і не додумаються (в Росії цей день просували самі програмісти).


Программисты лучше других знают, какие сервисы для обмена валют использовать в интернете. Обменники есть в каждом городе, но электронные деньги все же – отдельный разговор. Для обменного пункта важна надежность и, конечно, обменники важны тем,  какой предлагают курс валюты. Сравните.

Оновлено
Аргументи для того, щоб вважати днем програміста 256 день року: це число байта, це число 100 у шістнастковій системі, це максимальна степінь числа 2, що вписується у кількість днів в році.
Ще були такі варіанти: 10 грудня (народилась Ада Лавлейс, що створила програму ще у 1815 році), 4 квітня (тобто 4.04 – всім відомий код незнайденої сторінки)…

5 КОМЕНТАРІ

  1. Вітаю себе!!!
    OOHFIRO тобі більше підходитеме саме 4 квітня, адже ви ВЕБ-програміст.
    Як на мене їх треба розділяти.

  2. Ну і чим php або javascript принципово відрізняються від Паскаля, до прикладу? (про Бейсік взагалі мовчу)…
    До того ж, процесор Z80 та асемблер з вебом не мають нічого спільного.

    І взагалі – не розводь расизм 🙂
    Програміст – і на калькуляторі програміст.

    (а святкувати 404 – то маразм)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я