13 фактів про системи опалення

1038

Яким би утепленим не було наше житло, але клімат в Україні не дозволяє обійтись без систем опалення. Наші будинки потребують штучного обігріву. Ознайомтесь зі списком деяких пізнавальних фактів про системи опалення.

  1. Чим нижча температура теплоносія, що надходить у систему опалення, тим більш ефективно і комфортно працює система опалення. При зниженні розрахункової температури системи опалення з 90/70 °С до 60/40 °С ефективність системи опалення зросте на 38%. Розподіл температури в приміщенні по висоті буде більш рівномірним – втрати нижчі, а комфорт за рахунок більш слабкої конвекції – вище.
  2. Найбільш ефективний і комфортний опалювальний прилад – тепла підлога. Але його небажано використовувати в спальні – від підлоги до спального місця буде підніматися нагріте повітря з частинками пилу.
  3. Заміна звичайного котла на конденсаційний в старій системі опалення дасть економію енергоносіїв від 10 до 20% (але стару систему потрібно попередньо почистити, встановити фільтри і гідравлічну стрілку). Питання заміни опалювальних приладів при цьому потрібно розглядати індивідуально.
  4. При встановленні твердопаливного котла необхідно здійснити заходи із захисту системи опалення від надходження перегрітого теплоносія (можливий перегрів понад +100 °С). Методи – захисний теплообмінник, проміжний буферний бак.
  5. Тепловий насос рекомендується ставити тільки з проміжним баком-акумулятором. Виняток – тепловий насос до 14 кВт з системою опалення типу «тепла підлога». У разі недотримання цієї рекомендації тепловий насос не зможе нормально прогріти приміщення за циклів «нетривала робота – тривалий простій» (тепловий насос, як правило, одноступінчатий і має обмеження кількості включень на годину).
  6. Сучасний добре утеплений будинок зі склопакетами вимагає примусової вентиляції для забезпечення комфортних умов проживання. Вентиляційний блок з рекуперацією не тільки вирішить проблему надходження свіжого повітря, але і збереже 60-80% тепла, яке зазвичай втрачається взимку.
  7. При використанні для опалення геліосистеми важливо домогтися мінімальної температури теплоносія в зворотній лінії системи опалення. Зазвичай, зворотній потік трохи нагрівається в баку і потім подається в теплогенератор для догріву. Якщо температура зворотної лінії вище, ніж в баку, нагрітому від геліоконтура, то енергія від геліоконтура на опалення не відбирається.
  8. Найбільш ефективним використанням геліосистеми з економічної точки зору буде цілорічна робота на ГВП, нагрівання басейну і зимова підтримка опалення.
  9. У середині літнього сонячного дня припинення відбору тепла від сонячних колекторів (перегрів буферної ємності, повний прогрів басейну, зникнення електрики) через 15-20 хв призводить до закипання теплоносія в контурі геліосистеми і подальшого його заповненню для нормалізації працездатності системи. Після декількох закипань теплоносій потрібно замінити.
  10. Диференційовані тарифи на газ роблять економічно обґрунтованим значні інвестиції в свою систему опалення навіть при зменшенні споживання газу всього на 15-20%, якщо при цьому загальне споживання за рік дозволяє перейти на більш низький тариф.
  11. Якщо до будинку підведена електролінія з встановленою потужністю 3 кВт, а загальна пікове енергоспоживання доходить до 5 кВт, можна встановити допоміжну систему електропостачання зі спеціальним інвертором, який перетворює напругу від акумуляторів в синусоїдальну змінну напругу 220 В, при цьому підсумовуючи потужність підвідної лінії і потужність акумуляторів.
  12. Для гарантії безперебійного автономного електропостачання економічно доцільно комбінувати сонячні модулі, вітрогенератор і бензиновий або дизельний електрогенератор, який автоматично вмикається за командою контролера. Тільки так можна забезпечити 100% гарантію і прийнятні експлуатаційні витрати.
  13. Всі вітрогенератори або вітроелектроустановки (ВЕУ) розраховані на досить високу швидкість вітру і при середньорічній швидкості вітру в Україні 3,9 м/с (при установці на щоглі висотою мінімум 10 м) будуть виробляти 15-25% від номінальної потужності. Іноземні ВЕУ стартують при більш сильному вітрі, ніж українські ВЕУ, і внаслідок цього мають значно більш низькі експлуатаційні параметри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я