Як зробити старе чорно-біле фото кольоровим

11910

Я вже писав про обробку фотографій онлайн, тому ви легко зможете повторити мій урок для Фотошопу з перетворення чорно-білої фотографії у кольорову навіть, якщо у вас нема цієї програми.

Зараз часто можна почути критику колоризації старих фільмів, які колись були відзняті чорно-білими. Мовляв, це порушує гармонію картинки, яку навмисно створювали для монохроматичного зображення. З цим, звичайно, можна частково погодитись, але все ж я люблю цікавитись такими оновленими версіями.
Колір робить зображення більш приємним для ока і додає фільму більшої інформативності. Навіть  забарвлення транспорту (таксі, автобусів) чи нагород на військовій формі викликає історичний інтерес.

Кінострічки ми розфарбовувати не будем, але спробуєм це зробити з одним кадром – довільною фотографією. Користуючись дозволом нашої форумчанки, для експерименту візьму її дитячу фотку з червоним коником.
Одразу покажу першоджерело і те, що в результаті вийшло у нас на enter.lviv.ua.

зробити фото кольоровим - enter.lviv.ua

Як бачите, фотографія праворуч виглядає цілком реалістично, незважаючи на погано пророблені кольори шкіри та платтячка. Але при наявності часу і бажання все це легко довести до пуття.

Крок перший:
буде корисним знайти подібну фотографію, але кольорову – щоб мати під рукою зразок для перевірки правильності тону. Особливо важко передати натуральність кольору шкіри. Він відрізняється в тіні та на бліках.

Крок другий:
якщо фотографія має якісь кольорові відтінки (після сканування), то заберіть колір – Shift+Ctrl+U. Підретушуйте фотографію, приберіть подряпини та плями, попрацюйте над яскравістю та контрастом.

Крок третій:
переведіть зображення у режим Lab:  Image – Mode – Lab Color
Це потрібно для того, щоб тонування добре вийшло на темних ділянках фотографії.

Крок четвертий:
Робимо дублікат левела (слой, шар) з нашим зображенням – відмітити шар і натиснути Ctrl+J. Кожен такий шар буде призначатись для відтворення ділянок фотографії з певним кольором. Ці ділянки краще визначати, починаючи з глибини фото – з дальніх його елементів.
вибір кольору для обробки фотоДля першої обробки візьмемо, наприклад, штори.
Якого кольору будуть штори, підкаже вам лише фантазія, але краще вибрати якийсь неяскравий тон, щоб не відволікати від образу дівчинки.

На скріншоті зліва ви бачите, який колір я вирішив використати. Визначаємо його, як основний колір в інструментах.

Далі тонуємо зображення шару вибраним кольором: Ctrl+U і відзначаємо Colorize. Виставляємо Hue – 22, а Saturation і Lightness – на смак.
Далі шару потрібно призначити маску, щоб він показував колір лише у визначених нами ділянках. Для цього відмічаємо шар, в меню вибирамо Layer > Add Layer Mask > Hide All, і, клацнувши на значок маски нашого шару, білим кольором замальовуємо ділянки зображення, які нам необхідні для показу.
З кожним новим шаром (і, відповідно, новим кольором) маска має промальовуватись все детальніше і акуратніше, адже нові елементи будуть накладатись поверх старих.

На цьому скріншоті видно, як зображення було колоризовано – ліворуч, а праворуч – грубо накладено маску.
колорозизація фото

Наступні кроки просто складатимуться з повторення Кроку четвертого для кожного з основних кольорів, якими ви вирішили розфарбувати фотографію.

Ось скріншот з фотографією, де накладено окремі колоризовані шари з підлогою та коником, а потім зі шкірою та платтячком. Маски шарів вже набагато точніші.

обробити фото з кольоромАналогічно робимо зображення для сандалів, волосся, квіточок на платті, коліщаток.
Ось і вся премудрість.
Тут можна ще раз побачити, що вийшло після обробки фото з додаванням кольору, а також шари з масками у Фотошопі.

Як зробити старе чорно-біле фото кольоровим

Тепер зображення можна записати у форматі jpeg, щоб показати друзям, або роздрукувати на кольоровому принтері, щоб здивувати своїх дідусів та бабусь їхніми осучасненими фотографіями.

8 КОМЕНТАРІ

  1. До повноти бракує детального опису створення масок і підказки, як дублювати леєри. Це не очевидні речі.

    • Це речі очевидні для тих, хто вже орієнтується у Фотошопі.
      Не хотілося б гігантизувати статтю… але додам кілька речень.

  2. Корисно. Я не чарівник,тому буду вчитись. А що такий коник у всіх у дитинстві був? Чи це фотографувались всі у одному ательє 🙂

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я