Відпочинок у Волинській області

3318

Волинська область знаходиться на північному заході України, в серці Полісся,  з центром у стародавньому місті Луцьк.  Географічно регіон розташований у дуже вигідному положенні, адже межує з Польщею і Білорусією.

Відпочинок у Волинській області

Розмаїта поліська природа з величезною кількістю водойм, багата історія, архітектура і традиції  створюють хороші умови для туризму і відпочинку. Далі пропонуємо огляд найкращих місць для відпочинку у Волинській області.

 

Найбільш популярною туристично-рекреаційною зоною на Волині є  Шацькі озера.

Шацькі озера

Volun2

Ця велетенська зона відпочинку, Шацький національний парк,  складається з більше як тридцяти озер.  Найбільш відомим і великим серед них є озеро Світязь, на берегах якого найкраще розвинута інфраструктура: безліч кемпінгів, відпочинкових баз, міні-готелів і пансіонат “Шацькі озера” на 500 місць.

Окрім пляжного відпочинку тут можна займатись рибальством,  підводним полюванням, дайвінгом, пляжним футболом і волейболом – все спорядження для цього можна взяти в оренду  тут же, просто на березі озера.

Ця водойма також відома своїми цілющими властивостями, вода багата на мінеральні речовини і гліцерин, що добре лікують хвороби шкіри і опорно-рухового апарату.  Відповідно, на території озера також функціонує оздоровчий  санаторій “Лісова Пісня”,  де є найновіше лікувальне і діагностичне обладнання.

Дуже популярним серед відпочиваючих є озеро Пісочне, завдяки своєму дуже чистому пісочному пляжу і дну озера, на якому не ростуть жодні водорості.
Volun3

Відпочинок і оздоровлення в пансіонатах “Лісова Пісня” і “Шацькі Озера” коштує від 200 грн.  Номери на березі озер в готелях – від 160 до 500 грн.  Вартість проживання в приватних будиночках, садибах, якими рясно всіяні Шацькі озера – 350-600 грн.

Завдяки своїм унікальним цілющим властивостям відомим місцем відпочинку також  є “Волинське диво”, як його називають місцеві жителі, Оконське озеро, яке не замерзає взимку завдяки потужним мінеральним джерелам, що забезпечують постійну температуру води протягом року, чистоту, цілющість.

Оконські джерела

Volun4

Джерела розташовані в селі Оконськ,  Маневицького району. З під землі, з швидкістю 200 літрів в секунду, прибуває на поверхню унікально чиста мінеральна вода, яка не піддається жодній обробці, газуванню (та й не потрібно – вона чудово зберігається довгий час в звичайному стані).  Цю воду можна вільно набрати в будь-який час. Завдяки унікальній чистоті місцевої екосистеми місцеві жителі успішно розводять дуже вибагливу до умов рибу – королівську форель.  Зупинитись можна неподалік, в великому комплексі розваг та відпочинку “101″, що знаходиться на 101-му кілометрі траси  Устилуг – Київ. Повний комплекс спортивних розваг, басейн, баня,  солярій і інші зручності до послуг відпочиваючих.  Ціна кімнати в готелі – 190 грн.

Звичайно, перлиною Волині є її столиця – місто Луцьк, оповите давньою історією, легендами, цікавою архітектурою.

Луцьк

Volun5

Місто засноване близько 1000 року, отримало Магдебурзьке право  в 1432 році. З давніх давен розташовувався на перетині торгівельних шляхів, що йшли з Європи в країни Балтії. Це посприяло тому, що Луцьк став потужним торгівельним, політичним, культурним і історичним центром регіону.
Візитівкою міста є Луцький Замок, або Замок Любарта.

Volun6

Один з двох оборонних замків Луцька, один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених замків України,  пам’ятка архітектури і історії  національного значення.  Споруда збудована в 1420 році і за свою довгу історію побачила немало: з’їзд європейських монархів 1429 року, напади литовських  і польських князів, козаків на чолі з Северином Наливайком. За час перебування в Російській імперії і Радянському Союзі замок було частково зруйновано, проте зараз він відреставрований і приймає щодня сотні туристів.
Ще одним дуже популярним для туристів місцем є знову памятка архітектури і історії національного значення – Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла.

Volun7

Храм збудовано італійським архітектором Джіакомо Бріано в 1616 році як центр єзуїтського ордену на території сучасної України.  Разом з собором був збудований і єзуїтський колегіум, але за проектом іншого європейського зодчого – Бенедикта Моллі.  Під час Національно- Визвольної Війни Хмельницького костел був зруйнований через пожежу, проте в 1730 році костел був повністю відреставрований.  Будівля відома своїми скульптурами, пишним інтер’єром, загадковими чотириярусними підземеллями.

Волинь здобула неабияку міжнародну славу завдяки своїм великим мистецьким фестивалям. Наприклад, завдяки міжнародному фестивалю “Поліське літо з фольклором”, який щороку збирає більше 5 тис.  учасників з 38 країн світу, Україна є офіційним учасником Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору (CIOFF), що діє при ЮНЕСКО.

Одним з найбільших музичних фестивалів України є волинський UP-fest, що на чотирьох сценах збирає велику кількість різнопланових музичних гуртів, виконавців. Тут проходять перегляди фільмів, семінари, майстер-класи.  Дуже відомим далеко  за межами  Волині є історичний фестиваль, що проходить в Луцьку в рамках фестивалю “Ніч в Луцькому Замку”, де можна побачити історичні реконструкції боїв, традиційних танців, ремесел.
Останніми роками обертів набирає фестиваль альтернативної музики“Бандерштат” поблизу Луцька.

Volun8

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я