Вражаючі 3D-моделі фортеці Тустань

1403

Тустань – місто-фортеця епохи раннього Середньовіччя, що знаходилась поблизу с. Урич в Українських Карпатах (зараз – с. Урич, Сколівського району Львівської області). Тустань слугувала митним пунктом на важливому соляному шляху з Дрогобича на Закарпаття, в Західну Європу. Вважається, що фортеця була побудована білими хорватами близько IX століття.
Проте на даний час фортеця майже не збереглась. Тож львівські дослідники, археологи, науковці спробували відтворити фортецю – хоча б у віртуальному вигляді.

tystan1

Працювали над 3D-моделлю більше трьох років. Окрім самої фортеці, розробникам вдалось повністю відтворити тодішній ландшафт (став, рельєф, рослинність), навколишню забудову (вали, рови, оборонні споруди), а також скелясті схили.

Дослідники у відео продемонстрували етапи розбудови міста-фортеці, і розповіли про її історію.

Варто також зазначити, що зараз  на місці фортеці існує державний  історико-культурний заповідник “Тустань”, що охоплює  навколишні скелі і мальовничі ландшафти. На території заповідника знаходиться музей, проводяться екскурсії на скелі. Ціна повного квитка в заповідник всього лиш 12 гривень, пільгового – 6 грн.  Щороку тут відбувається великий історичний етно-фестиваль “Тустань”, де проводять історичні реконструкції, етнографічні лекції і гуртки, музичні концерти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я