Український відбір на Євробачення 2023

175

Чомусь вже, як виявилось, пройшов український відбір на Євробачення 2023. Довелося проглядати записи виступів і читати про супровідні скандальчики.

З фінальними оцінками переважно згоден.
Переможці, TVORCHI, мають дуже сильну постановку, якісний вокал (і англійську мову). Іноземці чомусь очікують від нас саме етніки – от хай не звикають. Пісня чіпляється, але в ній є величезний мінус – це задушена в собі енергія. Це як вкинути ментос в колу і чекати сплеску. А його нема. Ну додайте хоча б вставку з емоційним речитативом, бо хочеться якогось вибуху, а не постійного намотування кишок на руку і збитого ритму.
А візуально в них все зроблено потужно. Танцюристам ще попрацювати над чіткістю та синхронністю рухів, і буде фест.

 

У Круть виступ теж дуже хороший. Я не очікував, що в сучасну пісню можна так вдало вписати бандуру (хоча і раніше чув виступи співачки). Але вокал і загалом номер мені не зайшли. Не хочеться отого надмірного пафосу, туги, страждань і трауру. Костюми – як зі сценки про сімейку Адамсів. Для чого? Ну ти ж співаєш дитині колискову – тут все має бути по-домашньому, тепло, затишно. Тут має бути чарівний ліс, кольорові звірятка, мир, спокій та посмішки… і от тільки тоді в цю ідилію можуть прориватись тривожні ноти війни і небезпека,.. але не потрібно лякатись, бо завжди є ті, хто прожене монстрів, тому все знову стає мирним та спокійним, і можна посміхнено заснути. А у виконанні все якось наплутано, і взагалі схоже на те, що це пісня-плач матері над вбитою дитиною (яка в номері потім з’являється наче привид). Саме так задумано?

 

Jerry Heil я як і раніше не сприймав, так і продовжую цю традицію. Виступ ніби і терпимий, але часом здавалося, що я знаходжуся в спортивному залі, куди забіг галасливий натовп школярів. Забагато якогось беззмістовного шуму з луною. Про текст я краще промовчу. Загалом, виступ чомусь нагадав мені приспів пісеньки “по утрам, надев трусы, не забудьте про часы”. Але, повторюся, виконавиця мені особисто антипатична, тому я можу несправедливо оцінювати насправді, можливо, непоганий виступ.

 

Ну і ці всі скандальчики, образи, дріб’язкові докори членам жюрі та безпідставні закиди в нечесності до переможців мене дивують. А в що вам той виступ на Євробаченні так вперся? Ви професіонали? То творіть, виступайте, заробляйте. А якщо щось не виходить, то чим вам в цьому допоможе Євробачення?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я