Ханна (Ханна. Совершенное оружие / Hanna)

964

Фільм Ханна (Ханна. Совершенное оружие / Hanna) 2011
Я думав, буде фантастика. Виявилось, скорше – комедія. Надія на те, що фільм візьме хоч щось толкове від “П’ятого елемента” чи “Вбити Біла” крім далекої схожості сюжету та героїні, розвіювалась поступово, але впевнено.

Спочатку я здивувався театральності картинки. Дівчинка Ханна з батьком живуть серед снігів, десь у тьмутаракані – без електрики, телевізора та унітаза. На рахунок унітаза я ще сумніваюсь, але спосіб проживання – явно аскетичний і цілком натуральний. Чому ж не видно наслідків такого способу життя? Автори фільму напевно і самі не знають, що таке мороз, а то б принаймні закривали двері в хатинку. Хатинка уся така чистенька, освітлена лампадками – ну просто нора гобіта. Герої помиті, холені, і навіть без цинги.

Батько дівчини потужно дресує Ханну, створюючи з доньки довершену зброю (а заодно і довершену прислугу). Це потрібно для того, щоб помститись вбивці матері (представниці спецслужб).

Отже, коли “дєвочка созрєла” батько віддає її у руки ворога (не переживайте – то такий хитрий план), а сам пірнає в океан і пливе до Лос-Анджелеса (ну, принаймні я так побачив). Взагалі, це якась дивна фішка від творців фільму – Землю зменшили до розмірів великого глобусу, і на ньому змушують товктися всіх своїх персонажів. Тільки що була Аляска чи Сибір, бац – вже Азія, бац – вже Берлін, бац – Америка. І ніхто не загубиться, бо це просто неможливо на планеті Маленького Принца.

А тим часом, Ханна, скрутивши в’язи двом спецназівцям у своїй хатинці, підступно потрапляє у гніздо спецслужб, де вбиває підставну особу, а не того, кого треба. Потім вона втікає з гнізда, переховуючись у виступах стін, вилазить з каналізаційного люку посеред пустелі, хапається за дно джипа, який випадково проїжджав над нею, і так висячи подорожує далі… На її пошуки відправляють якогось бойового гея з напарником…

Знаєте… я описую ці всі бздури і просто сам дивуюсь – якої низької думки про глядача потрібно бути, щоб таке пропонувати дивитись.
Коли за сюжетом потрібно одне, то Ханна – просто фантастична, всезнаюча і невловима машина для убивства, а коли інше – то це вже переляканий дурний тушканчик, який втікає, але ніде не може сховатись (бо планета маленька).

А головне – незрозуміло, для чого це все? Яку думку хотять нам донести за цими вбивствами, бійками і погонями? Власне – а для чого ти, Ханна, була позбавлена нормального дитинства та наражалась на смертельну небезпеку? Жодна помста цього не вартує. Особливо, якщо її готував батько, який навіть і батьком то не був. Словом – плутанина і примітивне каскадерство. Очікував на десятку, отримав п’ятірку максимум. В основному, фільм витягує Кейт Бланшетт у ролі агентки ЦРУ.

Від enter.lviv.ua фільм “Ханна” отримує 5 з 10 – безсенсовний, алогічний, показушний бойовик, занадто примітивний для дорослих, і занадто жорстокий та заплутаний для дітей. Кілька балів – лише заради Бланшетт.

1 коментар

  1. Починав дивитись. Закінчив перегляд на тому ,як якийсь гей заставив двох скінхедів полювати за нею. фігня

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я