Фантастичне кіно 2011 року – Меланхолія, Аполлон, Супер

1290

Люблю фантастику. Не примітивну, попкорнову, а з цікавими ходами, з філософствуванням, з науковим підґрунтям. Раніше зачитувався, а тепер дивлюсь фільми. Шкода, що зараз знімають відносно мало якісної фантастики.

У цьому році взагалі біда. Ну, не можу ж я порадити дивитись “Трансформери-3”, “Капітан Америка”, “Зелений ліхтар” – це щось дуже сильноснодійне, що можна приймати лише під наглядом лікаря. Міняючи реальність і Вихідний код були дуже очікуваними, але розчарували. Кіно “Інопланетне вторгнення: Битва за Лос-Анджелес” зіпсували пафосом і тупим сюжетом.

Певним приємним виключенням можна вважати “Люди Ікс: Перший клас”. Але це більше комікс і фентезі, ніж класичний саєнс фікшн. Фентезі, наприклад, цього року було більш багатим і якісним на кінострічки. Останній фільм про Гаррі Поттера чого тільки вартий. А хочеться все ж фантастики.

От з таким настроєм я добирав фільми для перегляду і натрапив на такі…

Меланхолія (Меланхолия / Melancholia) 2011
Фільм Ларса фон Трієра…  викликав багато думок і емоцій. Неоднозначний, артхаусний. Початок фільму взагалі без виразного сюжету, але увага постійно прикута до того, що відбувається. Думаю, не буде спойлером сказати, що у фільмі показано, як весільна вечірка поступово переходить до теми глобальної катастрофи, коли виявляється, що до Землі прямує величезне небесне тіло. Але це не фільм катастроф, бо фізична достовірність фактично нехтується, а драматичне оповідання, яке використовує фантастичну ситуацію для розкриття людської сутності.
http://www.youtube.com/watch?v=IKstBS2xvYM

І хочу сказати, що це справжнє художнє кіно. Слово “художнє” вжито у його істинному значенні. Чудові зйомки, хороші образи, виражена атмосферність. Не знаю, чому люди казали, що початок нудний – ці ж кадри просто приємно дивитись. І актори зіграли відмінно, чим довершили картину.

З мінусів Меланхолії – дещо запростий фільм для арт-хаусу і занадто символічний для фантастики. В сюжеті є певні нестиковки, незрозумілості.
Від enter.lviv.ua – 8 балів з 10.

Аполлон 18 (Apollo 18) 2011
Американці раденькі, що першими висаджуються на Місяць, і тут їх спіткав сюрприз. Вивляється, Місяцем і крок важко зробити, щоб на когось не наступити. Середнього класу фантастика-триллер з елементами жахів. Питання, чому на Місяць більше не літають після американців, турбує багатьох – і от, варіант відповіді дали у фільмі.
На шісточку з десяти потягне.

Супер 8 (Super 8)
Вважаю, що це хороша дитячо-підліткова стрічка – сам подивився із задоволенням. 🙂 Хлопчик і дівчинка нагадали мені пару з “Моста в Терабітію”. За сюжетом, група друзів шкільного віку знімають любительске кіно на камеру “Супер 8”. Випадково вони стають свідками дивної залізничної катастрофи, після чого виявляється, що товарний поїзд віз якийсь секретний вантаж. Потім показали трохи страхів.
Діти-актори зіграли дуже добре, сюжет не дебільний, спецефекти на рівні.
Як дитячо-юнацькому кіно 9 балів навіть поставлю.

3 КОМЕНТАРІ

  1. зараз ,на мою думку, якісної фантастики порівняно мало, ну як ви підмітили !
    “Зелений ліхтар” – ну цей фільм мені не дуже сподобався, так як там аж забагото тих всіх 3D ефектів !
    а от “Супер 8” – справді дуже хороший фільм, сюжет захоплюючий!

  2. От і новина до теми: “Меланхолія” отримала головний приз European Film Awards, як краща стрічка 2011 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я