Астрал (Insidious)

1058

reZak в коментарях жалівся, що нема зараз хороших фільмів жахів. З того, що я одразу згадав (якщо не чіпати Дзвінки та Прокляття), то порадив би “Затягни мене в пекло” (Drag Me to Hell) 2009 року, Руїни (The Ruins) 2008 року, Притулок (El orfanato) 2007, а зараз переглянув “Астрал” (2010) і теж можу порекомендувати.
Ще я недавно подивився “Убежище” (Shelter), але не буду про нього говорити, бо більш-менш непогану містику зіпсували примітивними повчаннями на релігійну тематику.

Астрал (Insidious)

Навіть з моїми придирками рецензія на фільм виходила в мене достатньо позитивною. А коли я взнав, що бюджет стрічки усього один! мільйон, то навіть закриваю очі на дещо убогі декорації. Для порівняння – фільм “Похований заживо“, в якому показано лише одного актора, що лежить у домовині, обійшовся утричі дорожче! Пісок нині дорогий?

|—
Здешевити витрати на опалення допоможуть котли на дровах. Теплопостачання будинків можна забезпечити завдяки котлам, що споживають дрова, відходи деревообробки, пресовані паливні брикети.
—|

Астрал – не є якимсь одкровенням у жанрі жахів. Автори фільму відзняли попурі, можна сказати – переказ найкращих моментів з інших фільмів. І зробили вони це дуже добре – і фільми підібрали правильні (наприклад, я вбачив явні запозичення з того ж “Паранормального явища” та фільмів про Фредді Крюгера), і з’єднали до купи все досить вдало, динамічно і цікаво.

За сюжетом Астралу, сім’я з трьома маленькими дітьми переїжджає у новий будинок, де згодом починають відбуватись моторошні, загадкові події. Більшість переляків у фільмі можна зловити від звукових вибухів, що нагадують розбивання роялю величезним молотом, коли струни вищать, скриплять і лускають. Та це лише підкреслює якусь таку нотку наїв, що надає стрічці старомодного шарму і чистожанровості.

За паранормальними явищами прийшов сон… вірніше – кома, в яку впав маленький хлопчик. Це зробило атмосферу в домі ще більш гнітючою. Не допоміг навіть переїзд, бо проблеми з хлопчиком спричинялись його здатністю виходити в астрал (паралельний світ), де він чомусь і застряг. Для порятунку коматозника зібралась ціла команда, що додало фільму свіжості і навіть трохи гумору.

Астралу, враховуючи невеличкий бюджет (що помітно і по акторах, і по декораціях), ставлю тверду 8 з 10.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я