Сітілайти до 66-ї річниці Дивізії “Галичина”

1015

У середині квітня у Львові з”явились сітілайти до 66-ї річниці Дивізії “Галичина”.
Хто їх замовив, ніхто не знав. Шкіль навіть припустив, що це – провокація російських політтехнологів. При цьому він зазначив, що статусу “СС” у дивізії не було.

Хочеться розібратись.
По-перше, сітілайти я бачив. Це єдина правда, за яку я стовідсотково можу поручитись.  🙂

Дивізія СС Галичина

Далі – хто замовив?

ua.korrespondent.net/ukraine/811798
“Ці плакати з’явилися за ініціативою лідера Свободи Олега Тягнибока в рамках проекту Скарб нації – творчо-виховного заходу, який ми проводимо вже два роки і який пропагує найвищі духовні цінності”, – пояснив Сегодня лідер львівської організації Свободи Іван Грінда.

Отже, жодних підступних російських політтехнологів. Якщо зважити, що на зображенні плакатів не було вказано від кого йде звернення, і сам замовник жодним чином не давав знати про свій “творчо-виховний захід”, а резонанс був доволі істотним (погодьтесь, що до позитиву в темі фашизму мало хто готовий), можна припустити, що так – певна провокативність присутня, але зі сторони українських політтехнологів.

Отже, Свобода вважає Дивізію СС “Галичина” скарбом нації та зразком найвищої духовної цінності.
Чесно скажу – дуже прикро, що в нас не знаходиться чогось більш відповідного для пропаганди. Чомусь історична минувщина, що ще потребує холоднокровного аналізу, фактажу та беземоційного освітлення, стає предметом упередженої агітації.
Я пройшовся інтернетом в пошуках інформації про Дивізію “Галичина” і знайшов ряд сайтів з досить ємним освітленням даної теми.
http://www.galiciadivision.com/main/
14th.ssgalicia.info/main.html
http://uk.wikipedia.org/wiki/
і навіть http://gazeta.rjews.net/Lib/briman/030604-briman.shtml

Цікаво почитати, в яких умовах проходило формування дивізії, як вона брала участь у військових діях, що сталося з її вояками. Не варто забувати, що дивізія воювала на стороні фашистської Германії, боролась проти партизан у Східній Європі, і брала участь у боях з радянською армією (проти українців, в тому числі) під Бродами. Додаток  “СС” у назві був. Не знаю, чому від цього потрібно відхрещуватись.

14-а гренадерська Ваффен СС «Галичина» – підрозділ у складі військ Ваффен СС Німеччини, що існував у 1943-1945 роках і був укомплектований з українців. З 19 квітня 1945 року підрозділ отримав нову назву – 1-а Українська Дивізія УНА.

Поширення ось такого виду інформації було б дуже цінним для відтворення історичної справедливості та формування поваги до спільного минулого всіх громадян України.

Є різні способи донести знання до людей, щоб вони сприйняли її з розумінням. Але “Свобода” переслідує іншу мету – виокремлення свого електорального поля. Не пошук того, що сформує українську націю (не плутати з національністю) , а видирання із суспільства та гуртування тих, хто перш за все підтримує антикомуністичну, антирадянську, антиСРСРівську, антимоскальську ідею, і протиставлення їх іншим громадянам України. Не знаю, наскільки ця тема відповідає поняттю “українська”… навіть, як частина цього поняття…

Загалом, неприємна ця історія з сітілайтами…
По-перше, виставити анонімні плакати і заховатись у кущах, вистежуючи реакцію суспільства – досить низько і боягузливо. По-друге, стидливо забираючи приставку “СС” з назви дивізії, ми лише переконуємо всіх у своїй невпевненості та неправоті. По-третє, акцентуючи увагу лише на плюсах якогось явища (возвеличуючи його), і не засуджуючи мінуси, можна виростити таку фальшиву державу (та суспільство), що може зрівнятись зі сталінським режимом, який так ненавидять наші “патрійоти” (але спокійно відносяться до фашистського).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я