Щодо перемоги Олени Ковтун

1387

Ще пару постів буде про “Україна має талант” і буду закруглятись з цією темою – попереду Кубок світу з футболу в ПАР.  🙂

Отже – за мотивами коментарів на Ентері та повідомлень на деяких форумах.
(забув сказати – дискутувати прошу не в коментарях, а в Обговореннях – запрошую)

Порівняння
Як було модно минулого року “Адажіо” Артема порівнювати з “Адажіо” Лари Фабіан, так цього разу багато хто тицяє Je Suis Malade у виконанні Фабіан чи Даліди на противагу Олені Ковтун – мовляв, от що таке справді гарне виконання. Та сперечатись безґлуздо – там такі шедеври, що просто стає страшно від сили такого мистецтва.
Але що з того? Хіба тепер автоматично всі інші виконання цієї пісні стають відвертою халтурою?
Хіба з появою Ферарі люди принципово відмовились від автобусів? Чи після появи студії Лєбєдєва зникло создание сайтов в Днепропетровске? Хіба всі автоматично розучуються отримувати насолоду від “докторської” ковбаси на шматку свіжого хліба, бо існує філе-міньон? Чи дивляться гру лише Барселони? Абсурд.
Батьки із задоволенням слухають пісні своїх дітей і вважають їх талановитими, не дивлячись на не ідеальне виконання. А Олена – дитина нашої країни. Чому б не порадіти їй, як явищу? Ми приємно вразились її пісні на кастингу, оцінили намагання заспівати щось складне в подальших виступах. Та й виступ наживо – це надзвичайно непростий, хвилюючий процес (а ми вже вибалувані фанерою).
Ну, нема в нас можливості їздити на Ферарі, тому радіємо і автобусу.  🙂
Якби в шоу “Україна має талант” виступала Лара Фабіан, то ми б голосували за неї (хоча – не факт). Але натомість виступала Олена Ковтун, складальниця розеток, і я не знаю, для чого її виступ порівнювати з виступом Фабіан.

Критерій лише один – подобається чи ні, готові люди платити за це чи ні. А людям сподобалось,  вони заплатили есемесками. Чи при цьому вони знають Лару Фабіан, яка співає божественно, чи вони знають Поплавського, який співає (перепрошую), як шмат лайна – немає значення, в даному випадку.

Сліпа
Знову сплила тема каліцтва. Мовляв, голосували за сліпу, а не за талановиту співачку.
Перепрошую, можливо я чогось недобачаю: що написано перед словами “Україна має талант”? Там написано “академічний конкурс” чи там написано “шоу”? Навіть в журі не було когось зі спеціалістів з вокалу (можливо це навіть свідомо зроблено). Це шоу, шановні. Треба показати комплексний талант із впливу на людей. Поки дехто з нас показує талант просиджування життя на дупі та клацання на клавіатурі,  інші переборюють фізичні вади, удосконалюються творчо та пересилюють боязкість перед виступом на людях.
Чи є в Олени хист до співу? Є… Чи є здібність перебороти свої комплекси, свої вади і все ж досягти успіху на сцені. Є…
Не за каліцтво голосували (на шоу були і хворі, і нещасні – але чому вони всі не у фіналі? га?), а за спів, бажання та боротьбу. У спорті часто перемагає не більш майстерний, а той, хто проявив більшу волю до перемоги. Думаю, перемогу Олени можна вважати заслуженою – і не через те, що глядачі її жаліли, а тому, що були захоплені її талантом та волею до перемоги.

Критика
Також мене вражають ті, хто починає кипіти при перших же словах, які суперечать їх уявленням про те, що Олена самородок, гордість України і т.п. … А ще – мовляв, “осліпни, вийди на сцену і сам так проспівай”. Ця пропозиція – “спочатку сам так зроби, а тоді критикуй” –  завжди мене смішить (хоч, признаюсь, самому іноді хочеться щось таке сказати). Якщо я куплю в магазині кислий, липкий батон з цвяхом усередині, то я піду до пекаря, стукну його тим батоном по голові і трохи… покритикую. І правильно зроблю, хоч не маю жодного поняття про технологію випікання хлібобулочних виробів. Згодні зі мною?… Ну, незгодні тихо жують батон.
А ще тим, хто каже: “спочатку сам так зроби, а тоді критикуй”, я теж можу відказати: “спочатку сам спробуй покритикувати, а тоді критикуй”. Логічно?  🙂

Кожен з нас має право на свій смак, своє враження. Про смаки ж не сперечаються – це тупик, порожні розмови. Ну, сказав кожен – сподобалось / не сподобалось – і все, спокійно слухаємо своє – що, кому більш смакує…
Якщо ж є конкретні зауваження, то про них і треба говорити, а не переходити на відверту сварку у стилі “сам дурак, ти нічого не розумієш”.
От зараз свої конкретні зауваження до виступів Олени я ще раз озвучу.

На кастингу, коли Олена всім сподобалась, ми побачили скромну, просту жіночку, з серйозною фізичною вадою, але спокійну, милу, трохи розгублену і водночас впевнену. Пісня “Я вернусь” у її виконанні хоч і піддалась певній аудіообробці в студії (наскільки я можу судити), але одразу було видно, наскільки це виконання душевне, інтимне навіть чи що, близьке багатьом людям. Я вважаю, що Ані Лорак більше демонструвала свої вокальні дані, ніж передавала душевні пориви цією піснею, на відміну від Олени.

Що ми побачили в півфіналі та фіналі? Зовсім іншу людину з зовсім іншими піснями.
Для чого дизайнер вирішив одягнути її шикарненько? За чиїм бажанням? І власне, що не гарно, а шикарненько. Це ж не просто не відповідає самій Олені, як людині, а й не відповідає пісням, які вона виконувала. Ну як людина у розпачі, “брудна, потворна, хвора”, може вдягнутися у кричущу червону бальну сукню? Не уявляю.

Другий промах – підбір пісень на півфінал та фінал… Це не для Олени. Це не її пісні. Занадто важкі для виконання – і в плані майстерності, і в плані емоційності. Хотілося чогось більш простого, ліричнішого, близького для нашої душі. Не справилась вона з ними – била голосом, як молотком. Часто не туди, куди треба.
А може її так вже почали готувати до турне Європою? Чи не занадто амбіційно?

Третій промах – підкреслення фізичної вади, а також викорінення милих особливих дрібничок, спричинених цією вадою.
Наприклад, закрили очі маскою – мовляв, щоб не забували, що вона сліпа, і одночасно позбавили нас задоволення слідкувати за очима – а вони ж теж співають, хоч і незрячі.
“Притиснули” руки співачки по швам. А мені так подобалось, як вона тими руками цікаво водить перед собою, наче когось “оглядає”.
В фіналі хтось додумався до прийому, коли Олена читає руками текст на спеціальних папірцях – знову, мовляв, не забувайте, що вона сліпа.
Це все так вкрай грубо…

Загалом, я б із задоволенням у всіх турах послухав “Я вернусь” – так, як це було під час кастингу…

Четверте – мені подобається, коли на українському телебаченні, в українській передачі з назвою “Україна має талант”, звучить українська мова. Хоч раз сказати “Добрий день” чи “Дякую” – це прояв поваги до народу країни. Це набагато легше вивчити, ніж пісні англійською та французькою. Серйозно.

—-

Ну і на завершення (не для порівняння, а просто так – для задоволення) – геніальне виконання “Малади” від Лари Фабіан. Це просто цілий спектакль… ні – життя…

9 КОМЕНТАРІ

  1. Подивився оригінальне виконання. Аж волосся на потилиці дибки стало.

  2. Ти підстригся? 🙂
    Оригіналом це називати невірно, взагалі-то. Ще раніше пісню виконувала Даліда (але яка різниця?).

  3. Как вы уже достали всех нормальных людей т.н.”свідомі українці”! Когда до вас уже дойдёт, что Украина не провинция III рейха,что каждый может общатся на том языке на котором захочет, что українська мова не является чем-то уникальным и особенным(это просто средство общения как и другие языки мира, что тех кого вы считаете своими героями и во всём подражаете им (нацисты, бендеровцы, эсэсовцы)- преступники, бандиты, настоящие звери и нелюди(их преступной деятельности дали оценку ещё в 1945). Вас наверно сможет исправить только пуля в лоб (как и вашего кумира Гитлера).

  4. Помилочка! – сайт для ідіотів, які вважають себе “справжніми патріотами”, а також знаходять ненаписані тексти, вигадують неіснуючі факти і хамлять з демонстрацією неуцтва, знаходиться в іншому місці.

  5. Что правда глаза колет? Во-первых,быдло западенское, я тебя не обзывал и на материл, а во-вторых если совсем память отшибло, и забыл русский язык(на котором тебя кстате великое государство и выучило и далио путёвку в жизнь) воспользуйся on-line переводчиками либо в крайнем случае словарём.

  6. От хто думкою багатіє. Щоправда, думки насаджені “вєлікім гасударством” (зрозуміло, чий він патріот насправді, “кстате”), а інших не придбав, але шанс протверезіти ще є, якщо заходить на цей сайт 🙂

    Ще раз повторюю – той, хто важає себе ідіотом – тобто, бачить тексти, яких нема на сайті, обурюється фактам, яких ніколи не існувало, хамить і зневажає країну, в якій живе, її народ та культуру, той автоматично відправляється на численні говносайти, де вітається срач і флуд. У мене сайт не такий – ще раз наголошую.

    А якщо бажання виглядати ідіотом нема, то прошу спокійно обговорити якусь ситуацію чи якісь мої конкретні слова, без нападок, брехні і хамства. І бажано тоді це робити на форумі, а не в коментарях до певної статті.

  7. омг, Настоящій патріот України, ти геніальний =) з мовою і історією в тебе туго, це видно, але нашо це приплітати до “Україна має талант” ?)

  8. В отличии от вас (OOHFIRО и Cripton)я историю своего государства знаю отлично и не только со страниц учебников истории (в которых за годы независимости западенци столько чепухи понаписывали, спонсируемые своими боссами из западных стран, кстате предыдущий министр образования-ваш долбоёб Вокарчук-совскем страх потерял: заставил школьников изучать творчество своего дурачка-сына и подобных ему недалёких людей, при этом он вопреки закону занимал две должности министра и ректора ВУЗа,но и со слов очевидцев тех событий, а они врать не будут, в отличие от националистов.

  9. Ну, досить кормити цього хамовитого троля з країни невивчених уроків. Не хоче нормально спілкуватись – я його вихованням займатись не збираюсь.
    Кожен з нас вже показав свій рівень. Коменти закриті, щоб не плодити дурню.

    Сподіваюсь, в інших постах не з”явиться істеричне верещання про утиски свободи слова 🙂

Comments are closed.